ISIS wybrało zatłoczone ulice Londynu jako idealny cel dla zwolenników zabijania pieszych. „Poradnik zabijania” ukazał się w najnowszej edycji magazynu internetowego grupy terrorystycznej.

Najnowszy numer magazynu Rumiyah opublikował w dziesięciu językach samouczek dotyczący ataków przy pomocy pojazdów. Wybrano ulice Regent Street i Piccadilly Circus w Londynie jako miejsca, w których dżihad powinien „spłaszczyć nie-muzułmanów pod kołami ciężarówek”.

Według wskazówek, najlepsze do zrealizowania tego celu będą ciężarówki z lekko podniesionym podwoziem i zderzakiem, które są w stanie zwiększyć liczbę ofiar. ISIS rekomenduje pozyskanie takiego pojazdu przy pomocy siły lub oszustwa.

To język siły, język zabijania, dźgania i rozrywania gardeł, zgniatania głów i spłaszczania ich pod ciężarówkami, wyniszczania żywych, dopóki nie dadzą świadectwa wiary„- brzmi akapit z ostatniego wydania Rumiyah. Dodatkowo w czasopiśmie islamscy sprawcy ataków w Nicei i Berlinie są chwaleni i przedstawiani jako bohaterzy.

ISIS wezwał także swoich zwolenników do używania stron internetowych dotyczących sprzedaży, takich jak eBay i Craigslist, aby przed atakiem zwabić jak najwięcej ofiar do odpowiedniej lokalizacji. W magazynie czytamy: „Sprzedaż on-line za pośrednictwem stron internetowych takich jak Craigslist, Gumtree, czy eBay to alternatywne sposoby na przyciągnięcie ofiar”.

Grupa terrorystyczna oznajmiła również, że jej celem nie jest  żądanie okupu, lecz stworzenie masakry i rozprzestrzenianie terroru. „Weźmy zakładników do uboju, a nie do rozpoczęcia negocjacji … Ofiary muszą zostać zabite przed przybyciem policji” – mówi instruktaż.

mb