W tym roku wyjątkowo wcześniej, bo już w niedzielę 4 czerwca odbędzie się XVII Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Stowarzyszenia Odnowy Sochaczewa „Zamek”. Zawody zostaną rozegrane tradycyjnie na boiskach w Chodakowie. Nowością są zapisy w sekretariacie MOSiR przy ul. Olimpijskiej 3 (budynek Pływalni Orka).

Przypomnijmy, że Turniej Dzikich Drużyn to największe zawody piłkarskie na Ziemi Sochaczewskiej i jedne z największych na Mazowszu. W rozgrywkach, które w 2001 roku zainicjował minister Maciej Małecki rywalizuje kilkuset piłkarzy.

Turniej jest organizowany nieprzerwanie od 2001 roku. Pierwsze zawody odbyły się na stadionie Orkanu. Od lat w turnieju organizowanym przez ministra Macieja Małeckiego i Stowarzyszenie Zamek współorganizatorami są burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki, Starosta Jolanta Gonta, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, KS Bzura Chodaków. Wspierają ich Zespół Szkół w Sochaczewie i Fight Club Dragon i sochaczewski Klub Wolontariuszy.

Na boisku w każdej drużynie występuje 6 zawodników, w tym bramkarz. Każda drużyna do rozgrywek może zgłosić do 10 zawodników. Rywalizacja odbędzie się w kategoriach: klas I-III, osobno klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjum i open oraz w kategorii open dziewcząt.

Już dziś zapraszam do startu piłkarzy bez względu na wiek. Warto zgłosić drużynę wcześniej, bo w każdej kategorii jest limit 16 zespołów. W tym roku po raz kolejny zagramy na pięciu boiskach. Dwa boiska na płycie głównej stadionu w Chodakowie, jedno na sztucznej nawierzchni i dwa boiska na obiektach Zespołu Szkół w Chodakowie. Przy okazji serdecznie dziękuję wszystkim, którzy od lat tak chętnie włączają się w organizację zawodów – mówi poseł Maciej Małecki.

Organizatorzy przypominają, że drużyny, których piłkarze nie mają ukończonych 18 lat mogą zostać zgłoszone tylko przez dorosłego opiekuna.

Jak wskazuje nazwa: Turniej Dzikich Drużyn w zawodach występują przede wszystkim drużyny podwórkowe, osiedlowe, reprezentacje ulic, szkół i grupy przyjaciół. Tradycją jest, że równolegle z rozgrywkami trwa festyn sportowo rekreacyjny prowadzony przez Sławomira i Piotra Cyplów z Fight Club Dragon.

Drużyny mogą zgłaszać się tylko do 24 maja. Zgłasza tylko dorosły opiekun.

UWAGA! W każdej kategorii limit wynosi 16 drużyn. Decyduje kolejność złożenia kompletnych dokumentów. NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI ZGŁOSZENIA DRUŻYNY W DNIU ZAWODÓW!!!

Jak zgłosić drużynę do Turnieju?

DRUŻYNĘ ZGŁASZA PEŁNOLETNI OPIEKUN TYLKO DO 24 MAJA w budynku Pływalni Orka -sekretariacie MOSiR Sochaczew (ul. Olimpijska 3).  NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI ZGŁOSZENIA DRUŻYNY W DNIU ZAWODÓW!!!

Formularze zgłoszeń i zgody rodziców dostępne na:www.facebook.com/TurniejDzikichDruzynSochaczew, maciejmalecki.pl, sochaczew.pl oraz w sekretariacie MOSiR Sochaczew ul. Olimpijska 3 (budynek Pływalni Orka). Informacje o turnieju tel. 46 46 862 77 59, 46 863 26 20, mail: mosirorka@interia.pl,

UWAGA!!! Otwarte losowanie drużyn w tygodniu przed zawodami.