Policjanci z Komisariatu Policji w Gdyni Witominie wraz z przewodnikiem psa służbowego zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. Sprawca przestępstwa ukrywał się w mieszkaniu kilka bloków od miejsca przestępstwa schowany w kanapie.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na gdyńskim Witominie doszło do usiłowania zabójstwa. Z przekazanych informacji wynikało, że do mieszkania należącego do 56-latka przyszedł nieznany mężczyzna i wszczął awanturę z jego właścicielem w trakcie, której dwukrotnie ugodził go nożem w okolice klatki piersiowej, a następnie uciekł.

Na miejsca natychmiast skierowani zostali policjanci z komisariatu w Witominie, przewodnik psa tropiącego oraz pogotowie ratunkowe. Mundurowi ustalili okoliczności zdarzenia, po czym rozpoczęli przeszukanie pobliskiego terenu. Pies służbowy podjął trop za sprawcą i doprowadził policjantów do budynku oddalonego kilkadziesiąt metrów od miejsca popełnienia przestępstwa. We wskazanym przez policyjnego psa budynku śledczy wytypowali klatkę schodową, a następnie mieszkanie, w którym ukrywać mogła się poszukiwana przez nich osoba. Po wejściu do mieszkania i jego przeszukaniu policjanci zatrzymali 36 – letniego mężczyznę ukrywającego się we wnętrzu kanapy. W trakcie dalszego przeszukania mieszkania mundurowi zabezpieczyli nóż, którym prawdopodobnie posługiwał się sprawca.

Oprócz osoby podejrzewanej o usiłowanie zabójstwa policjanci zatrzymali również małżeństwo, które w swoim mieszkaniu ukrywało podejrzanego.

Kobieta w wieku 46-lat i mężczyzna w wieku 56-lat usłyszeli zarzut dotyczący utrudniania postępowania karnego polegające na ukrywaniu sprawcy przestępstwa w celu uniknięcia przez niego odpowiedzialności karnej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.39-latek usłyszał dziś zarzut usiłowania zabójstwa, grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP Gdańsk