SZOŁ „DETEKTYWA”: Teorie spiskowe, fejkowe i wciskanie kitu

6

Krzysztof Rutkowski nie byłby sobą, gdyby nie zajął się sprawą zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk. Ponoć stało się to na prośbę rodziny.

Niestety pod tragedię, jaka spotkała Magdalenę Żuk, podczepiają się także niemal wszystkie media, nawet te na co dzień zajmujące się polityką, pewnie wkrótce zrobią to też portale sportowe i motoryzacyjne. Pojawiają się różne fantastyczne teorie, wiele z nich obraża pamięć zmarłej.

Rutkowski przy okazji tej tragedii, jak zwykle zresztą, urządził promocyjny szoł.  Podczas którego, co też jest normą, nie przedstawił żadnych faktów, powtarzała jedynie zasłyszane  teorie spiskowe, fejkowe historie oraz ogólnie znane mity i fakty na temat tzw. tabelki gwałtu i prowadzenia się Polek podczas wyjazdów do Egiptu oraz rezydentów hotelowych.

Na finał, jako gwóźdź programu, przedstawił rzekome zdjęcie Magdaleny Żuk z egipskiego prosektorium. Zdjęcie to jednak jest fotografią sprzed dwóch lat, z internetowej strony gazety Egypt Independent. Wówczas było ono ilustracją do artykułu o Polaku, który wyskoczył z balkonu hotelowego w Hurghadzie. Rutkowski skopiował je i wmawiał naiwnej gawiedzi dziennikarskiej, że to fotografia Magdaleny Żuk.

Na koniec tej cudacznej konferencji prasowej telewizyjny „detektyw” przyznał, że ani on sam ani nikt z jego biura w Egipcie  jeszcze nie był.

Na marginesie tej sprawy, czy ktokolwiek jest w stanie wskazać sprawę, którą Rutkowski doprowadził pomyślnie do końca? Z pominięciem reżyserowanych odcinków serialu w TVN, bo w tej konkurencji ojciec Mateusz ma więcej sukcesów

Jak ustaliliśmy Rutkowskie przygotowuje się jednak intensywnie do tego wyjazdu m.in. ćwicząc taniec brzucha. Zmienił też fryzurę, aby nie zostać rozpoznanym przez rezydentów hotelowych. Wszystko to jest tak samo prawdopodobne, jak rewelacje ogłoszone przez niego podczas konferencji prasowej we Wrocławiu.

Leo

Fot. D. Marcinkowski

6 KOMENTARZE

 1. To, że przy okazji kolejnej tragedii, jak zwykle zresztą, urządził promocyjny szoł nic nowego!
  A czy to oby nie czas wielki już, by i jemu, niezbyt prawemu, ograniczono wielkie, nadzwyczajne przywileje rodem ze starego, zbrodniczego systemu?
  Trochę dziwne wydaje się być, że wielcy ministrowie od tzw.”dobrej zmiany” dają przyzwolenie na takie różne formy, przejawy chuligaństwa i awanturnictwa na pograniczu prawa, i to jeszcze w tak medialny sposób?

 2. Jaki promocyjny szol ? Każdy go zna i każdy wie ze jest skuteczny. Robi to bo chce pomoc. Widać ze jest to tez jego pasja. Wiec darujcie sobie hejty bo sa wstrętne naprawde. Zamiast hejtowac idźcie zrobix cos pożytecznego, nakarmcie bezdomne psy albo kotki tylko odejdźcie od komputerów i przestańcie HEJTOWAC !!

 3. Chociaż byście błędów w nazwisku nie robili. Raz piszecie Żuk a raz Żak.. Wy wiecie wogóle o kogo i o co chodzi? :/

 4. „bardzo Cóż, hieny muszą mieć żer.”
  „nikt z jego biura w Egipcie jeszcze nie był.

  na marginesie”

  A może czas sprawdzać artykuły przed publikacją. Co drugie zdanie z bledem

 5. Lud tak to widzi, cytuję – ” Rutkowski dostał misję wybielania tych chłopaków. On tu nie dla tej dziewczyny jest.jeszcze namiesza tym pędzlem z glowy
  Rutek dla nich pracuje, jedynie Ziobro moze ma jaja…i sie za nich wezmie…\\
  Panie Ziobro w Panu nadzieja, Pan się nie boi, pozamykać Gangusów bo ludzie wyjdą na ulicę !!! Przecież każdy myślący widzi że to grubymi nićmi szyte i że byle kto za tym nie stoi
  Dobrze, że minister Ziobro ogarnie całą sprawę. Sądzę jednak, że to dopiero wierzchołek góry przemysłu „rozrywkowego” i handlu ludźmi a początku afery należy szukać w Polsce, we Wrocławiu u Fryzjera. Kwadratowy Druktkowski Patrol też nie wzbudza mojego zaufania.”

  A ja zaś ciekaw wielce, kto tym razem wygra ten mecz w Egipcie, pseudo detektyw czy minister prokurator ? 😮

  Jeden jakby na pograniczu prawa wyklucza sutenerów – vel dziewczynkarzy z wielkiego świata seksu i biznesu z udziału w mrocznych sprawach i nie tylko w kraju, zaś drugi jako prokurator generalny wydał prokuratorom zalecenie, „aby w sposób szczególny traktować sprawy związane z handlem ludźmi, przemytem ludźmi, wykorzystywaniem przemocy, stosowaniem podstępu w stosunku do kobiet, jeśli jest to związane z czerpaniem korzyści finansowych, bądź też innych korzyści, w związku z popełnianiem przestępstw o charakterze seksualnym”.

 6. Roku pamiętnego na okoliczność sprawy z 3M Iwony Wieczorek te same, standardowe, mierne sztuczki milicyjne i podobną taktykę jak obecnie w egipskiej sprawie zastosował. widać taki człowieczek ma sposób na łatwe w przepychu życie i nic mi do tego, tylko niech nie nastawia ludzi, którzy próbują innych współużytkowników Internetu zastraszać za to, że na taki przyziemny lep nie pozwalają się łapać!
  /Tak trochę w formie zastrzeżenia z uwago ma liczne pogróżki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ