Everspace to miejsce, w którym znajdziemy znakomite marki oferujące meble biurowe i gabinetowe nagradzane prestiżowymi tytułami w dziedzinie designu. Przykładem jest najnowsza kolekcja mebli Chic Air zaprojektowana dla Profim przez francuskiego designera Christophe’a Pilleta, która została uhonorowana Red Dot Award: Product Design 2017.

Nagrodzoną kolekcję mebli Chic Air zaprojektowaną przez Christophe’a Pilleta wyróżnia niezwykła lekkość formy i minimalistyczny, wysublimowany design ­– geometryczne, kanciaste kształty siedzisk podtrzymują delikatne przekroje stelaży. Charakteru dodaje im możliwość połączenia wysokogatunkowej skóry na zewnątrz oraz miękkiej, przyjemnej w dotyku tapicerki wewnątrz kubełka. Projektant proponuje do wyboru wiele opcji: fotele z niskim lub wysokim oparciem, krzesła z podłokietnikami lub bez oraz ławki. Wszystkie meble mogą występować na bazie drewnianej lub metalowej. Przemyślane formy oraz subtelne, minimalistyczne kształty sprawiają, że doskonale sprawdzą się one w przestrzeniach reprezentacyjnych, gabinetach, strefach lounge, ale również restauracjach i kawiarniach.

Christophe Pillet ukończył studia w dziedzinie sztuki dekoracyjnej w Nicei w 1985 r., a następnie współpracował z Philippem Starckiem. Od 1993 r. jest niezależnym projektantem. W 1994 r. otrzymał nominację do tytułu „Projektanta Roku”. Współpracuje między innymi z tak znakomitymi markami jak: Jean-Claude Jitrois, Catherine Malandrino, Lancel, Le Tannneur International, Edra, Trussardi, Daum, Lancôme, Lacoste, Shiseido czy Whirlpool. Jego prace wyróżnia poszukiwanie wyrafinowanej prostoty i zrównoważona elegancja. Pillet jest jednym z nielicznych francuskich projektantów, którzy zdobyli światowe uznanie w zakresie projektowania hoteli, butików i reżyserii artystycznych projektów w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Japonii.

Do udziału w Red Dot Award zapraszani są producenci i projektanci z całego świata. W tym roku do konkursu zgłoszono 5500 prac z 54 krajów. Jury złożone z 40 niezależnych projektantów, ludzi świata nauki oraz dziennikarzy specjalizujących się w designie testuje i ocenia każdy produkt, przyznając nagrody za wysoką jakość wzornictwa. Tytuł Red Dot jest więc potwierdzeniem wysokiej jakości wzornictwa. 3 lipca bieżącego roku odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród Red Dot Award 2017 w Essen w Niemczech.

Kolekcja Chic Air pojawi się w sprzedaży w drugiej połowie 2017 r.

 

Zobacz również: