Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 33-latka poszukiwanego europejskim nakazem aresztowania. Mężczyzna ukrywał się na Podkarpaciu. Jest podejrzany o udział w zabójstwie dwojga obywateli Niemiec.
Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie mieli informacje od swoich kolegów ze Szczecina, że mężczyzna, podejrzany o udział w zabójstwie dwojga obywateli Niemiec może ukrywać się na terenie województwa podkarpackiego. Do tej zbrodni doszło w lutym tego roku w Bawarii. Europejski nakaz aresztowania za 33-latkiem wystawiła niemiecka policja.
Policjanci w trakcie czynności ustalili adres, pod którym ukrywał się poszukiwany. To mieszkanie na jednym z rzeszowskich osiedli. Odstąpiono od zatrzymania mężczyzny w miejscu, gdzie przebywał ponieważ z ustaleń policjantów wynikało, że może on posiadać przy sobie broń. Policjanci czekali na odpowiedni moment i taki się pojawił, gdy 33-letni szczecinianin wybrał się do bankomatu.
Zatrzymanie było błyskawiczne. Poszukiwany zupełnie się go nie spodziewał. Nie stawiał oporu, nie próbował uciekać.
33-latek został zatrzymany i decyzją sądu tymczasowo aresztowany. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie prowadzi czynności związane z wykonaniem europejskiego nakazu aresztowania.
KWP w Rzeszowie / mg