Policjanci zatrzymali 35-letniego mężczyznę, tuż po tym jak oficer dyżurny komisariatu w Lesznowoli otrzymał alarmujący telefon o mężczyźnie, który grozi kobiecie nożem. Zatrzymany obywatel Ukrainy nie tylko odpowie za kierowanie gróźb karalnych, ale dodatkowo wszczęta została procedura deportacyjna, bowiem na terenie Polski przebywał on nielegalnie.
Mundurowi z Lesznowoli zostali skierowani do jednego z domów, tuż po tym jak oficer dyżurny tutejszego komisariatu otrzymał pilną informację o mężczyźnie, który groził młodej kobiecie nożem.
Policjanci, którzy przyjechali pod wskazany adres zobaczyli mężczyznę z nożem, błyskawicznie go obezwładnili. Okazało się, że to 35- letni obywatel Ukrainy, który kuchennym nożem groził swojej byłej żonie.
Został on zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Podczas sprawdzania jego danych w policyjnym systemie informatycznym okazało się, że na terenie naszego kraju mężczyzna przebywa nielegalnie.
Obywatel Ukrainy usłyszał już zarzuty kierowania gróźb karalnych, dziś rano policjanci przekazali go funkcjonariuszom Straży Granicznej, ponieważ rozpoczęto wobec niego procedurę wydalenia z kraju.
KSP