Wyślą w kosmos Kiwaczka

0
Bohater filmu animowanego Czeburaszka (Kiwaczek) w postaci niewielkiej pluszowej zabawki zostanie wysłany na Bajkonur, aby dokonać lotu kosmicznego, znaleźć się na orbicie i spędzić z kosmonautami kilka tygodni, informuje służba prasowa Ministerstwa Kultury Federacji Rosyjskiej.

Lot ma zostać połączony z 80-leciem „Sojuzmultifilmu”, największego w Związku Radzieckim studia filmów animowanych, założonego w Moskwie dnia 10 czerwca 1936 roku. Kolekcja studia liczy ponad 1,5 tysiąca rysowanych i kukiełkowych bajek, w tym tak szeroko znanych jak „Czeburaszka”, „Jeżyk we mgle”, „Mowgli” czy zbiór „Wesoła karuzela”.

„Dziś rozpoczęła się kosmiczna odysea głównego bohatera filmu animowanego Rosji – Czeburaszki. W chwili obecnej znajduje się on w drodze na Bajkonur. Pomyślnie przeszedł animo-komisję i przygotowanie przed lotem i 7 lipca wyruszy na orbitę. Wraz z kosmonautami na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej „czebonauta” z „Sojuzmultfilmu” spędzi kilka tygodni i powróci do studia” – głosi oświadczenie rzecznika.

Kosmiczna podróż Czeburaszki została zaplanowana z okazji 80-lecia „Sojuzmultifilmu” i 55-lecia pierwszego lotu w kosmos. Wraz z kosmonautami Czeburaszka obejrzy najlepsze filmy animowane, wyjdzie w otwarty kosmos i  wypuści proporzec studia. Ponadto, na orbicie odbędzie się symboliczne połączenie „Sojuz-multifilm”.

sputniknews

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ