W dniu dzisiejszym (6 lipca) fundacja Na Tropie wraz z policją prowadziła poszukiwania Szczątków Iwony Wieczorek  na terenie Gdańska. Na wskazanym przez nas terenie działała ekipa policyjna, wraz psem do poszukiwania zwłok. „Balon”- bo tak ma na imię tropiciel – towarzyszył  w działaniach policyjnych.

Sprawdzano niektóre posesje, szamba, oczka wodne oraz studzienki. Konieczna była też pomoc przedstawiciela z Urzędu Miasta, gdyż część posesji należy do samorządu. Również rozmowy z okolicznymi mieszkańcami przyniosły ciekawe wnioski i informacje.

2
– Policja potraktowała nasze informacje bardzo poważnie. Może to być znak, że nasze ustalenia łączą się z wiedzą śledczych w jedną całość.- mówi Janusz Szostak, prezes fundacji Na Tropie.

W ciągu kolejnych dni planowane jest dalsze sprawdzanie kilkudziesięciu posesji oraz przyległych terenów, jak również przesłuchanie kolejnych świadków.  W tym osób z przeszłością kryminalną.

Niestety  – dla dobra śledztwa – nie możemy podać dokładnej lokalizacji miejsca naszych poszukiwań, ani wszelkich powiązań.
Nie szum i spekulacje są w tym momencie najważniejsze. Możemy tylko zaznaczyć, że jest to Gdańsk, a tereny nie są bardzo odległe od Parku Reagana- czyli miejsca, gdzie kamera zarejestrowała Iwonę. – mówi Janusz Szostak. – Poszukiwania będą trwały nadal i w najbliższych dniach przekażemy policji kolejne informacje, które będą weryfikowane.

O ewentualnych postępach będziemy informować na bieżąco.

Więcej o sprawie Iwony Wieczorek i dziennikarskim śledztwie można przeczytać w najnowszym magazynie Reporter, który serdecznie polecamy.

Marta Bilska