Czy Fundacja na Tropie wyjaśni sprawę Iwony Wieczorek?

SONY DSC

Od kilku miesięcy Fundacja na Tropie wraz z dziennikarzami magazynu Reporter stara się rozwiązać zagadkę zaginięcie Iwony Wieczorek. Na jakim etapie jest to śledztwo?

Iwona Wieczorek, wówczas 19-letnia blondynka, której zdjęcie obiegło niemal wszystkie media, zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku w Gdańsku. Pomimo że to jedno z najbardziej głośnych zaginięć, to do tej pory nie udało się odpowiedzieć na pytanie: Co stało się z dziewczyną? Iwona jakby rozpłynęła się w powietrzu.

– Jesteśmy niemal pewni, że Iwona Wieczorek została zamordowana  17 lipca 2010 roku – stwierdza Janusz Szostak, prezes fundacji Na Tropie i redaktor naczelny Reportera – Zebraliśmy już wiele informacji i faktów, które być może już wkrótce pozwolą nam odtworzyć zbrodnię oraz  jej motyw.

 – Od kwietnia koncentrujemy się też na poszukiwaniach miejsca ukrycia ciała Iwony – dodaje Marta Bilska z magazynu Reporter i portalu newsbook.pl – Mam nadzieję, że zdołamy wkrótce wyjaśnić tę zagadkową sprawę.

Pod koniec kwietnia ekipa Na Tropie prowadziła przez kilka dni poszukiwania na terenie Parku Reagana w Gdańsku: – Przeszukaliśmy cały ten gigantyczny teren metr po metrze – dodaje Bilska. – W tym także miejsca, gdzie wcześniej nie prowadzono poszukiwań.

– Nie chcemy na razie ujawniać, jakie są efekty naszych poszukiwań –  stwierdza Szostak – W każdym razie nie zakończyliśmy ich jeszcze. I za kilka dni wrócimy do Trójmiasta. Myślę, że na początku lipca przedstawimy efekty naszego śledztwa w Reporterze i na konferencji prasowej. Oczywiście najpierw nasze ustalenia przekażemy śledczym.  Uważam, że tę sprawę można było wyjaśnić już kilka lat temu.  Na początku zaniedbano jednak wielu spraw, kilka osób też skutecznie utrudniało śledztwo.

Tymczasem publikujemy fotoreportaż z poszukiwań.

Michał Jasman

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również: