wybuch gazu

Ogromny pożar wybuchł w trzypiętrowej kamienicy. Po ugaszeniu ognia strażacy dokonali makabrycznego odkrycia. Oto szczegóły dramatycznego zdarzenia.

Po ugaszeniu pożaru straż pożarna znalazła zwłoki kobiety

Do pożaru doszło 23 stycznia po godzinie 18.00, w mieszkaniu w trzypiętrowej kamienicy przy ulicy Dworskiej w dzielnicy Gdańska – Brzeźnie. Lokalni dziennikarze poinformowali, iż to jedna z mieszkanek budynku zawiadomiła straż pożarną o dymie na klatce schodowej.

Na miejsce zdarzenia udało się pięć zastępów straży pożarnej. Po ugaszeniu pożaru mundurowi dokonali makabrycznego odkrycia. Otóż strażacy znaleźli zwłoki 70-letniej kobiety.

„Tragiczny pożar w mieszkaniu przy ul. Dworskiej 6. Zgłoszenie wpłynęło po 18:35. W trakcie działań odnaleźliśmy zwłoki ok. 70 l kobiety. Na miejscu 5 z JRG4, JRG5 i oficer operacyjny” – podała na Twitterze Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Lokalne media poinformowały, powołując się na relacje świadków, iż mieszkanie, w którym pojawił się ogień, zamieszkiwało starsze małżeństwo. Wiele wskazuje na to, że ofiara pożaru to mieszkająca w lokalu kobieta.

Warto podkreślić, iż czynności gaśnicze nie należały do łatwych. Powodem była dość duża ilość śmieci, które zalegały w pomieszczeniu. Przedstawiciel straży pożarnej w rozmowie z miejscowym radiem podkreślił, że „akcja była trudna, bo mieszkanie wypełnione było zgromadzonymi odpadami”.

Poniżej publikujemy zdjęcia z miejsca pożaru, które pojawiły się w mediach społecznościowych. Opublikował je lokalny portal Pomorskie998. „18:35 Gdańsk ul. Dworska 6/9. Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym, 3 kondygnacyjnym. W trakcie przeszukiwania mieszkania natrafiono na ciało, prawdopodobnie kobiety. Ofiara śmiertelna. 5 zastępów z JRG 4, JRG 5 i oficer KM PSP Gdańsk” – podpisali fotografie redaktorzy profilu.

źródło: Polsat News

Zobacz również: