nie żyje były prezydent

Przykra wiadomość obiegła media. Nie żyje aktorka znana z seriali „Na Wspólnej”, „Plebania” oraz „Przyjaciółki”. Barbara Katarzyna Radecka przegrała walkę z okrutną chorobą nowotworową.

Aktorka zmarła w wieku 85 lat

Smutną informację na temat śmierci aktorki podała jej najbliższa rodzina. Wiadomość potwierdził także branżowy portal filmpolski.pl „Dzisiaj odeszła Barbara Katarzyna Radecka, nasza ukochana żona, mama i babcia. O terminie pogrzebu poinformujemy w najbliższym czasie” – przeczytamy na profilu zmarłej artystki na Facebooku. Dodajmy, iż kobieta zmarła w wieku 85 lat w dniu 21 stycznia 2023 roku.

Warto zaznaczyć, że zmarłą aktorkę we wzruszającym wpisie w mediach społecznościowych pożegnał jej wnuk. „Dziś zmarła moja babcia, Katarzyna (Barbara) Radecka. Odeszła w spokoju, w domu, u boku swojego męża, mojego dziadka Janusza, z którym spędziła aż 63 lata. Była aktorką i reżyserką teatralną, artystką, polityczką i feministką. Była aktywna społecznie – wspierała dzieci z domów dziecka, które często brała pod częściową opiekę i wychowanie. Do ostatnich lat miała niespożytą energię – jednym z jej autorskich projektów w późniejszych latach był istniejący od 2012 roku amatorski Teatr Pogotowie Poetyckie” – napisał Michał Bernard Radecki.

Wnuk aktorki ujawnił, iż jego babcia zmarła z powodu choroby nowotworowej. „Po niedawnym zdiagnozowaniu nowotworu zrezygnowała z terapii – wolała odejść w spokoju. W tym przypomina mi naszego wspólnego ulubionego autora – Terry’ego Pratchetta, z którego książkami swego czasu miałem okazję ją zapoznać i które stały się jedną ze stałych elementów naszej relacji. Choć oczywiście chciałbym żeby dalej była z nami, mam świadomość że chciała zejść ze sceny na własnych warunkach – świadomie i bez ociągania” – wyznał mężczyzna.

„Dowodem siły jej charakteru niech będzie to, że nie lubiąc nadanych jej imion (Barbara Julita) przez niemal całe życie konsekwentnie używała imienia Katarzyna – i pod takim imieniem wszyscy ją znali. Babciu Kasiu – będzie mi Cię bardzo brakowało” – podsumował wnuk aktorki.

Na koniec warto przypomnieć, iż Barbara Katarzyna Radecka była reżyserką, aktorką teatralną oraz aktywistką. Szersza publiczność może ją kojarzyć z udziału w takich serialach jak: „Na Wspólnej”, „Przyjaciółki”, „W rytmie serca”, „Pitbull”, „Plebanii” oraz „Na sygnale”.

źródło: Cytaty.pl

Zobacz również: