Lech Wałęsa

Były prezydent Lech Wałęsa przekazał bardzo smutną wiadomość. Laureat Nagrody Nobla oraz członkowie jego rodziny pogrążyli się w żałobie. Odeszła bliska dla nich osoba.

Lech Wałęsa uczestniczył w pogrzebie swojej kuzynki

Legenda Solidarności poinformowała, iż zmarła jego kuzynka. Lech Wałęsa przekazał tą przykrą wiadomość za pomocą mediów społecznościowych. Dodajmy, że były prezydent umieścił na swoim Facebooku także zdjęcia, które ukazywały jego podróż na pogrzeb. „W drodze do Włocławka na pogrzeb siostry… Jej ojciec i mój to rodzeni bracia” – podpisał fotografie polityk.

Na jednej z nich widzimy Lecha Wałęsę, który pozuje przed aparatem ze swoimi wielbicielami. Co ciekawe ludzie Ci są w świetnych humorach. Fotografie najprawdopodobniej zostały wykonane na stacji benzynowej.

O ile sama informacja przekazana przez Lecha Wałęsę nikogo nie zdziwiła, to opublikowane przez niego zdjęcia wywołały pewien niesmak. Użytkowników Facebooka oburzyło, że były prezydent dodał do tego posta fotografie, na których pozuje z przygodnie napotkanymi osobami. „Panie Prezydencie to jest Lansowanie swojej Osoby zero powagi sytuacji w drodze na Pogrzeb Siostry… Wstyd”, „Wszystko, aby wypromować się. Czy warto?”, „Co tu współczuć ! Sam Wałęsa nie jest zasmucony” – napisali internauci.

To jednak nie wszystko. Lech Wałęsa zamieścił również zdjęcie z samego pogrzebu swojej kuzynki. Ceremonia odbyła we Włocławku. Dokładnie rzecz biorąc msza żałobna została odprawiona w kościele Najświętszego Zbawiciela we Włocławku.

Po powyższym wpisem pojawiło się mnóstwo kondolencji. „Msza Święta w Parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku – Wyrazy współczucia dla Pana Prezydenta dla Rodziny i Najbliższych z powodu śmierci siostry stryjecznej”, „Proszę przyjąć wyrazy współczucia, Panie Prezydencie. Smutna wiadomość” – napisali użytkownicy Facebooka.

Zobacz również: