nie żyje aktorka

Smutne informacje dla wszystkich fanów muzyki, a w szczególności rocka. W wieku 81 lat zmarł legendarny muzyk, David Crosby. Zapamiętamy go z wielu wspaniałych utworów.

David Crosby nie żyje. Był legendą rocka

David Crosby był jednym z pionierów kalifornijskiej odmiany folk rocka. Była ona oparta na akustycznym brzmieniu oraz wielogłosowych harmoniach wokalnych. O śmierci muzyka poinformowano dzisiaj. Miał 81 lat.

Davida Crosby’ego można skojarzyć jako byłego lidera The Byrds i Crosby, Stills and Nash. Przez większość kariery występował jednak jako solista folkowego rocka. David Crosby od wielu lat ciężko chorował.

Crosby przez lata zmagał się też z problemami, którymi były uzależnienia od narkotyków i alkoholu. W 1982 roku został aresztowany z powodu narkotyków i spędził 5 miesięcy w areszcie. Dwanaście lat później musiał przejść przeszczep wątroby, a przyczyną było nadużywanie alkoholu.

„David Crosby był jednym z liderów zespołów The Byrds i Crosby, Stills and Nash. W tej drugiej kapeli grał w późniejszym czasie wraz z Neilem Youngiem i przyciągał kolejnych fanów na amerykański festiwal w miejscowości Woodstock.” – czytamy na łamach portalu Goniec.com, który wspomina zmarłego muzyka.

Crosby wyspecjalizował się w folk rocku. Co ciekawe, tworzył muzykę niemal do końca swojego życia. Co prawda nie chciał już koncertować ze względu na swój wiek, ale pozostawał aktywny w branży, którą po prostu kochał. W 2021 roku zdołał jeszcze wydać płytę „For Free”.

Jego muzyka już na zawsze będzie rozbrzmiewać w serach wielu fanów folk rocka.

Zobacz również: