wybuch gazu

Smutne informacje dla całej sceny politycznej. Znany polityk Platformy Obywatelskiej walczy o życie w jednym ze szpitali. Trafił tam wskutek powikłań pogrypowych.

Borys Budka potwierdza. Jego kolega walczy o życie

Informację jako pierwsza podała Rzeczpospolita, a w rozmowie z portalem Interia potwierdził ją przewodniczący klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka.

Chodzi o jego kolegę, senatora Platformy Obywatelskiej, Marka Plurę. Polityk trafił do szpitala trzy dni temu. Jest w ciężkim stanie i obecnie lekarze toczą walkę o jego życie. „Według nieoficjalnych informacji polityk mierzy się z poważnymi powikłaniami grypowymi.” – donosi portal Interia.pl, cytując słowa wspomnianego już Borysa Budki.

Marek Plura od urodzenia choruje. Walczy z postępującym zanikiem mięśni, poprzez co porusza się wyłącznie na wózku elektrycznym. Marek Plura pochodzi z Raciborza, jest rodowitym Ślązkiem, a pomimo choroby jest niezwykle aktywnym i cenionym politykiem.

„W trakcie swojej kariery piastował już wiele stanowisk – od 2007 do 2014 roku był posłem z ramienia PO, między 2014 a 2019 piastował funkcję europosła, zaś w tej kadencji jest senatorem.” – wylicza Interia.

„W swojej działalności skupia się przede wszystkim na pomocy osobom niepełnosprawnym, a także na sprawach dotyczących śląskiej kultury, tradycji i języka. W tym zakresie działa aktywnie w Związku Górnośląskim i w Stowarzyszeniu Osób Narodowości Śląskiej. W Senacie od 2019 roku pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji oraz zasiada w Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej.” – dodaje rzeczone powyżej źródło.

źródło: Interia, Rzeczpospolita

Zobacz również: