Marek Gaszyński

Smutna wiadomość. Znany tekściarz Marek Gaszyński jest w ciężkim stanie. Informację na temat złej kondycji autora przebojów przekazała za pomocą mediów społecznościowych przyjaciółka mężczyzny.

Marek Gaszyński stworzył teksty dla wielkich gwiazd polskiej muzyki

Niepokojące wieści na temat zdrowia 83-latka przekazała na Facebooku jego przyjaciółka Grażyna Orlińska. „Marek Gaszyński – gigant polskiego tekściarstwa, autor niezliczonej ilości przebojów i wielu ksiażek, przeuroczy gawędziarz, mistrz dowcipu i celnej pointy, żywa encyklopedia piosenki…potrzebuje naszego mentalnego wsparcia. Jest w szpitalu, w ciężkim stanie.. Otoczmy go dobrymi myślami… Marku, Przyjacielu – to nieprawda, że nie ma ludzi niezastąpionych. Wracaj…proszę, wracaj…” – napisała poetka.

Marek Gaszyński od 1964 roku tworzy teksty piosenek dla gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Tekściarz ma na swoim koncie ponad 150 utworów. Mężczyzna współpracował z takimi wybitnymi artystami jak Czesław Niemen, Helena Majdan, Czerwone Gitary, Bogusław Mec czy Tadeusz Woźniak. Natomiast wśród przebojów, do których napisał słowa warto wspomnieć „Sen o Warszawie” , „Gdzie się podziały tamte prywatki” czy „Nie zadzieraj nosa”.

Trzeba odnotować, że Marek Gaszyński przez wiele lat działał w Polskim Radiu. To właśnie w tej stacji pracował jako dziennikarz. 83-latek prowadził tam audycje muzyczne. Z kolei w latach 2006–2007 tekściarz był prezesem warszawskiego Radia dla Ciebie.

Mówiąc o dorobku artystycznym Marka Gaszyńskiego należy zwrócić uwagę na napisany przez niego trzynastozgłoskowcem utwór poetycki „Pan Tadeusz Jazz, czyli krajobraz po bitwie. Historia polskiego jazzu z lat 1945–1959 w sześciu księgach wierszem”. Dzieło to ukazało się w 2008 roku. Natomiast dwanaście lat temu (2011 rok) Wydawnictwo Nowy Świat opublikowało debiut powieściowy 83-latka pod tytułem „Teoria zbrodni uprawnionej”.

źródło: Onet

Zobacz również: