IMGW ostrzeżenie

Nadchodzą ciężkie godziny dla mieszkańców Polski. Chodzi zwłaszcza o kierowców. IMGW właśnie wydał ostrzeżenie dla części rejonów naszego kraju. Przedstawiamy szczegóły prognoz pogody ekspertów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

IMGW ostrzega przed sporymi opadamy śniegu

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej właśnie wydał ostrzeżenie dla mieszkańców części naszego kraju. Uważać powinni szczególnie kierowcy. Warto podkreślić, iż eksperci przewidują trudną sytuację głównie na południowych krańcach Polski.

Dokładnie rzecz biorąc, IMGW wydał ostrzeżenie dla części województw: śląskiego i małopolskiego. Instytut prognozuje, że we wspomnianych rejonach kraju wystąpią intensywne opady śniegu. Co ciekawe, miejscami może spaść nawet 20 cm świeżego białego puchu. Synoptycy zwrócili uwagę, iż  na północnym wschodzie można spodziewać się śniegu z deszczem.

Należy odnotować, iż ostrzeżenie IMGW obejmuje swoim zasięgiem następujące powiaty: w województwie śląskim – cieszyński i żywiecki a w województwie małopolskim – suski, nowotarski, tatrzański, limanowski i nowosądecki.

Poniżej można się zapoznać z wpisem, który pojawił się na oficjalnym profilu IMGW w mediach społecznościowych. „Nowe ostrzeżenie meteorologiczne. Intensywne opady śniegu 1 st. dla powiatów górskich woj. śląskiego i małopolskiego. Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm. Powyżej 700 m n.p.m. miejscami do 20 cm” – przeczytamy na Twitterze.

Opublikowany przez IMGW alert obowiązuje do środy (11 stycznia) do godziny 22:00. Eksperci określili prawdopodobieństwo wystąpienia zjawisk na 70%.

Co będzie się działo na innych obszarach naszego kraju? IMGW zapowiedziało, iż w nocy w pozostałych regionach Polski wystąpi zachmurzenie duże. Jedynie na zachodzie można liczyć na większe przejaśnienia. Wszędzie mogą wystąpić przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie oraz w obszarach podgórskich również deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach śniegu.

Według prognoz temperatura minimalna w nocy wyniesie od 2 do 5 st. C. Zdecydowanie chłodniej będzie w obszarach podgórskich. Tam termometry wskażą od -1 do 1 st. C. Dodajmy, że wysoko w Karpatach porywy wiatru sięgną 90 km/h, w Sudetach do 80 km/h.

We wtorek na niebie pełnym chmur pojawią się przejaśnienia. Ponadto może przelotnie padać deszcz, na terenach podgórskich śnieg z deszczem, a w górach sam śnieg.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: