wybuch gazu

Ciężko myśleć o śmierci, a zwłaszcza, kiedy dotyka ona tak młodych ludzi, jak 17-letnia dziewczyna. Nastolatka została ukąszona przez jadowitego węża i zmarła po 30 minutach. Dramat rozegrał się w szkole średniej.

Nie żyje 17-latka, którą w szkole ukąsił wąż

17-latka była uczennicą szóstej klasy szkoły średniej. Nikt nie spodziewał się, że kolejny dzień w szkole zakończy się dramatycznie, a więc śmiercią dziewczyny. Jak donoszą służby, zmarła ona po 30 minutach od ukąszenia jadowitego węża.

Do całej sytuacji doszło w szkole średniej w Zimbabwe, w dystrykcie Rushinga. Jak to możliwe, że wąż znalazł się na terenie szkoły? „Jak informują lokalne media, jeden z najbardziej jadowitych węży na świecie – czarna mamba – rzucił się uczennicy na udo i ją ukąsił. ” – informuje portal Interia, powołując się na ZBC News Online.

„Natychmiast krzyknęła, że coś ją ugryzło (…) Jesteśmy w szoku. Nie wiemy, skąd wziął się ten wąż. Budynek szkoły znajduje się daleko od podejrzanych siedlisk tych zwierząt” – tłumczy Christopher Murenga, dyrektor szkoły.

Po ataku węża, pozostali uczniowie zostali w bezpiecnzym mężu, a zwierzę zostało zabite. Niestety dla Melody, bowiem tak miała na imię siedemnastolatka, pomoc przyszła zbyt późno. „Odebraliśmy telefon 10 minut po ugryzieniu. Kiedy dotarliśmy na miejsce, nasza córka już nie żyła” – przekazali rodzice w rozmowie z mediami. Okazuje się, że dziewczyna zmarła w drodze do szpitala, już po około 30 minutach od ukąszenia przez czarną mambę.

„Ich zdaniem wąż przedostał się przez autostradę po tym, jak ktoś go wcześniej zaatakował. Rozdrażniony, szukając schronienia, wśliznął się na teren szkoły.” – informują służby o tym, jak mogło dość do takiego dramatycznego zdarzenia na terenie szkoły.

„Ten incydent uświadomił nam, że musimy poprawić zarządzanie ryzykiem związanym z klęskami żywiołowymi, któremu nie poświęca się wystarczającej uwagi w szkole.” – przyznały służby.

Czarne mamby to jedne z najbardziej niebezpiecznych jadowitych wężów na świecie. Mogą osiągać aż 3 metry rozmiaru i posiadają tyle jadu, żeby zabić nawet sześć dorosłych osób. Ofiary umierają w ciągu 20-30 minut od śmiertelnego ukąszenia przez czarną mambę.

źródło: Interia

Zobacz również: