atak

Niebezpieczne zdarzenie w jednej z polskich szkół podstawowych. W placówce niespodziewanie wybuchł pożar. Służby przeprowadziły ewakuację uczniów i pracowników. Oto kulisy incydentu.

Zaskakująca przyczyna pożaru

Pożar wybuchł we wtorek (10 stycznia) około godziny 14:00. W budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Łęczycy w województwie łódzkim pojawił się ogień. Dodajmy, że płomienie zauważył jeden z mieszkańców bloku w pobliżu ul. Ozorkowskie Przedmieście.

Natychmiast na miejscu pożaru pojawiły się służby. „O godzinie 14:17 otrzymaliśmy zgłoszenie o zadymieniu wydobywającym się z jednego z okiem. Spaleniu uległa sala lekcyjna” – przekazał asp. Grzegorz Sobiński, oficer prasowy KP PSP w Łęczycy

W związku z pożarem strażacy ewakuowali 15 dzieci i 9 pracowników placówki. Warto podkreślić, iż nie ma ofiar. Nikt nie został również poszkodowany na skutek groźnego incydentu.

Na temat zdarzenia wypowiedział się rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak. Mężczyzna wspomniał o prawdopodobnej przyczynie zdarzenia. Niewątpliwie to dość zaskakujacy powód. „Mieszkaniec zauważył dym wydobywający się z okna. Paliła się tablica interaktywna w jednej ze szkolnych sal” – wyjaśnił przedstawiciel łódzkich strażaków. „Jeszcze przed przyjazdem strażaków ewakuowano 15 dzieci i 9 osób personelu” – dodał mł. bryg. Pawlak.

Należy zaznaczyć, iż w sali, w której wybuchł pożar, nie odbywały się zajęcia. Rzecznik KWPSP w Łodzi zwrócił uwagę, iż poza interaktywną tablicą spaliła się część wyposażenia klasy tj. dwie szafki i biurko nauczyciela.

Jednocześnie mundurowy zapewnił, sytuacja jest całkowicie opanowana. W akcji ratowniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej.

źródło: Goniec

Zobacz również: