przejście dla pieszych

Gdyby nie nagranie wideo, które pojawiło się w internecie, ciężko byłoby uwierzyć, że człowiek jest zdolny do takiego zachowania. 42-latek zatrzymał się co prawda przed przejściem dla pieszych, ale tylko na chwilę, bo kiedy pojawili się na nim przechodnie, dodał gazu i z impetem w nich wjechał.

Sceny grozy na przejściu dla pieszych

Sytuacja rozegrała się w biały dzień, a opisuje ją między innymi portal Wirtualna Polska. Na ten moment nie wiadomo dlaczego mężczyzna próbował rozjechać pieszych, znajdujących się na przejściu dla pieszych. Mężczyzna został zatrzymany i składa wyjaśnienia.

Za kierownicą siedział 42-letni mężczyzna, a cała sytuacja rozegrała się w Rosji, w Petersburgu. Kierowca potrącił kilka osób, ale na szczęście nikt nie zginął. Jedna kobieta odniosła obrażenia, ale z medialnych informacji wynika, że jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

„Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, w zdarzeniu ucierpiała jedna osoba, która trafiła do szpitala.” – czytamy na łamach Wirtualnej Polski.

„O godzinie 17:50 funkcjonariusze Państwowej Inspekcji Ruchu Drogowego Obwodu Nadmorskiego na skrzyżowaniu ulic Dolgoozernaya i Planernaya zatrzymali wskazany samochód marki Nissan Almera, którym kierował 42-letni obywatel” – informują z kolei rosyjskie media, cytowane przez powyższe źródło.

Poniżej publikujemy nagranie wideo, na którym dokładnie widać, jak samochód zbliża się do przejścia do pieszych i gwałtownie przyspiesza, kiedy znajdują się na nim niczego nieświadome osoby. Było dosłownie o krok od prawdziwej tragedii.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: