nie żyje aktorka

Wczoraj wieczorem w mediach pojawiły się smutne informacje. Nie żyje znany i lubiany przez kolegów po fachu dziennikarz. Miał zaledwie 53 lata. Zmarł nagle.

Paweł Sobczak nie żyje. Dziennikarz miał 53 lata

Paweł Sobczak był jednym z najbardziej cenionych polskich dziennikarzy. Związany był między innymi z Polską Agencją Prasową (PAP), ale też Agencją Reutera czy portalem Interia Biznes. O jego śmierci poinforomowała Polska Agencja Prasowa.

Dziennikarz zmarł w poniedziałek 16 stycznia 2023 roku. Nie poinformowano publicznie o przyczynach śmierci Pawła Sobczaka. Choć w niektórych mediach pojawiają się nieoficjalne informacje, że zmarł śmiercią nagłą.

„Paweł Sobczak był wybitnym specjalistą w dziedzinie makroekonomii. Interesował się także tematami związanymi z polskim sektorem bankowym oraz polityką monetarną i fiskalną. To właśnie tym zagadnieniom poświęcił swoją zawodową karierę.” – wspomina Sobczaka portal o2.pl.

Dziennikarz przez piętnaście lat, w latach 1998-2003 pracował dla Polskiej Agencji Prasowej w jej redakcji ekonimicznej Biznes. Później podjął współpracę z Agencją Reutera i jej polskim oddziałem. Związany był także z redakcją serwisu internetowego Interia Biznes.

O tym, jak bardzo szanowanym dziennikarzem był Paweł Sobczak świadczą wypowiedzi jego kolegów po fachu. Część z nich uczyła się od Sobczaka profesjonalizmu i dziennikarskiego rzemiosła.

„Jeden z najbardziej kulturalnych reporterów, jakich można było spotkać na korytarzach Sejmu, MF i NBP i nie tylko. Świadek przemian gosp. i pol. ostatnich 25 lat. Ściganie się z 'Sobim’ o newsy było wyzwaniem i zaszczytem” – czytamy na Twitterze Konrada Krasuskiego, reporter Bloomberga.

„Zawsze doskonale przygotowany do rozmowy. Formułujący ciekawe, niebanalne pytania” – wspomina Pawła Sobczaka ekonomista Łukasz Hardt, były członek członek Rady Polityki Pieniężnej.

„Uczyłem się od Pawła rozmów z członkami RPP dawno temu, nie zmieniał się przez te lata, był zawsze życzliwym i serdecznym Kolegą” – skomentował z kolei na Twitterze Paweł Czuryło, dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej.

źródło: o2.pl, Twitter, media

Zobacz również: