benedykt xvi

Dzisiaj rano świat obiegła smutna informacja o śmierci papieża Benedykta XVI. Emerytowany papież zmarł w wieku 95 lat. Całe oczy świata zwrócone są teraz na Plac Świętego Piotra w Watykanie.

Tłumy gromadzą się na Placu Świętego Piotra

Na placu, znajdującym się przed bazyliką św. Piotra w Watykanie, gromadzą się tłumy wiernych, które w ten sposób chcą oddać hołd zmarłemu papieżowi Benedyktowi XVI oraz pomodlić się za jego duszę.

Obrazki te mogą przypominać sceny, które miały miejsce, kiedy umarł papież Jan Paweł II. Wówczas Plac Świętego Piotra pękał w szwach. Podobnie może być i dzisiaj. I to mimo faktu, że większość osób przygotowuje się do świętowania Nowego Roku.

Poniżej publikujemy nagranie dosłownie sprzed chwili, na którym widać, jak na Placu Świętego Piotra w Watykanie pojawia się coraz więcej wiernych. Nagranie zostało wykonane przez dziennikarzy włoskiego Rai Radio1.

Papież Benedykt XVI zmarł dzisiaj nad ranem w Watykanie. W czwartek 5 stycznia odbędzie się msza pogrzebowa emerytowanego papieża Benedykta XVI pod przewodnictwem papieża Franciszka.

Joseph Ratzinger, który został papieżem Benedyktem XVI, urodził się 16 kwietnia 1927 roku. 27 czerwca 1977 roku z rąk Pawła VI otrzymał nominację kardynalską. 19 kwietnia 2005 roku został wybrany następcą Jana Pawła II.

Zobacz również: