atak

Dramatyczna informacja. Nad jedną z polskich rzek doszło do tragedii. Matka i jej małe dziecko wpadli do wody. Na miejscu trwa akcja służb.

Tragedia na rzeką Wieprz

Ogromna tragedia miała miejsce nad rzeką Wieprz w Chlewiskach koło Lubartowa w  województwie lubelskim. Matka i jej 10-letnie dziecko wpadli do wody. Kulisy zdarzenia porażają.

Kobieta z dzieckiem wpadli do rzeki w dniu dzisiejszym (30 grudnia) przed godziną 14:00. Do tragedii doszło w rejonie mostu kolejowego. Według wstępnych ustaleń, matka ruszyła na pomoc 10-latkowi, który wpadł do wody. Niestety oboje zniknęli pod powierzchnią.

Aktualnie cały czas trwa akcja ratunkowa. Służby działają nad rzeką Wieprz. Dokładnie rzecz biorąc na brzegu są straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Okoliczności tragedii są bardzo przykre. Prawdopodobnie matka wybrała się wraz z około 10-letnim dzieckiem na spacer wzdłuż rzeki. W pewnym momencie wpadło ono do wody. Ozcywiście mama natychmiast ruszyła na pomoc swojemu potomkowi. Niestety ostatecznie sama znalazła się w wodzie.

Pzrypadkowy świadek tragedii zaalarmował służby ratunkowe. Ponadto mężczyzna sam pobiegł, aby udzielić pomocy tonącym osobom. Nie zdołał jednak wyciągnąć matki i dziecka z rzeki. Co ciekawe, kiedy na miejsce dotarli pierwsi strażacy, człowiek ten cały czas znajdował się w wodzie i poszukiwał zaginionych.

Ostatecznie, po blisko dwóch godzinach, strażacy odnaleźli dziecko. Od kilkudziesięciu minut trwa jego reanimacja. Cały czas trwają poszukiwania mamy malucha.

źródło: lublin112.pl

Zobacz również: