Lech Wałęsa
Foto: Instagram

Były prezydent narzekał ostatnimi czasy na swoje finanse. Z tego powodu najnowsze doniesienia na temat Lecha Wałęsy muszą szokować. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla przebywa bowiem w bardzo luksusowym miejscu.

Lech Wałęsa dba o swoje zdrowie

Gdańszczanin od dłuższego czasu zmaga się z problemami zdrowotnymi. Lech Wałęsa od wielu lat choruje na cukrzycę. Doszło nawet do tego, że w sierpniu 2020 roku byłya głowa państwa trafiła do szpitala w związku z tzw. stopą cukrzycową. Z kolei w marcu 2022 roku polityk przeszedł zabieg kardiochirurgiczny. Operacja związana była z funkcjonowaniem rozrusznika serca.

W związku z powyższym Lech Wałęsa stara się troszczyć o swoje zdrowie. 79-latek zmienił swój styl życia. Polityk zaczął stawiać na aktywność fizyczną oraz dbać o swoją dietę. Niedawno okazało się, iż polityk bywa nawet na siłowni.

O tym, że 79-latek stara się żyć zdrowo świadczą jego najnowsze wpisy w mediach społecznościowych. Z postów Lecha Wałęsy dowiedzieliśmy się, iż były prezydent przebywa obecnie w znanym uzdrowisku.

Dokładnie rzecz biorąc Lech Wałęsa relaksuje się w luksusowym ośrodku rehabilitacyjnym w Lądku-Zdroju w województwie dolnośląskim. Mężczyzna korzysta z dostępnych zabiegów m.in. hydroterapii, a także z prywatnych sesji z rehabilitantem.

To jednak nie wszystko. Podczas wypoczynku Wałęsa znajduje się na specjalnej diecie. Na jednym ze zdjeć opublikowanych na Facebooku widzimy jak była głowa państwa delektuje się specjalnym sokiem. Prawdopodobnie politykowi zalecono kurację oczyszczającą.

Jeden z wpisów 79-latka świadczy o tym, iż w sanatorium może korzystać ze specjalnego pakietu „Dieta dr Dąbrowskiej”. „Poranek w Alhambrze. Dieta pani doktor Dąbrowskiej uzupełniona jednym plasterkiem szynki” – napisał bowiem Lech Wałęsa w mediach społecznościowych.

Dziennikarze jednej z gazet sprawdzili na czym polega i ile kosztuje wspomniana kuracja w hotelu, w którym przebywa Lech Wałęsa. „Dieta polega na jedzeniu niskokalorycznych produktów – wybranych warzyw i owoców. Po kilku dniach organizm przechodzi na odżywianie wewnętrzne (endogenne) i zaczyna „wielkie porządki”, czyli usuwanie złogów, chorych komórek i toksyn” – przeczytamy na stronie internetowejhotelu Alhambra.

Co ciekawe, taki pakiet kosztuje sporo pieniędzy. Przykładowo za trzy noce trzeba zapłacić od 1692 zł. Dodajmy, że specjaliści rekomendują aż dwutygodniowy pobyt. Niewątpliwie to dość zaskakująca informacja. W końcu nie tak dawno Lech Wałęsa narzekał na finanse. „Zbankrutowałem. Ale powoli się podnoszę. Takie dziury mi się porobiły, a ja mam za dużą rodzinę. I mnie szantażują, i jaki mam wybór? Muszę im dawać pieniądze” – mówił niedawno.

źródło: o2.pl

Zobacz również: