Emilian Kamiński
foto: YouTube

Pogrzeb wbitnego aktora miał miejsce tydzień temu (4 stycznia). Emilian Kamiński został pochowany z honorami w Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Oto, jak w tej chwili wygląda jego grób. To poruszający widok.

Grób Emiliana Kamińskiego tonie w kwiatach

Przypomnijmy, iż Emilian Kamiński zmarł 26 grudnia 2022 r. Lubiany aktor, reżyser i założyciel Teatru Kamienica zmarł w wieku 70 lat. Na uroczystościach pogrzebowych artystę żegnała nie tylko najbliższa rodzina – dzieci, żona Justyna Sieńczyłło oraz siostra Dorota Kamińska, ale także wielu przyjaciół i kolegów ze sceny.

Niewątpliwie patrząc na miejsce wiecznego spoczynku aktora, łza kręci się w oku. Widzimy, że przy grobie Emiliana Kamińskiego znalazły się m.in. wieńce znanych polityków. Można zauważyć wiązankę od prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego oraz prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Duża ilość kwiatów sprawia, że tydzień po pogrzebie grób 70-latka nadal tonie w kwiatach.

Poniżej prezentujemy najnowsze zdjęcie grobu Emiliana Kamińskiego. Fotografia pojawiła się na profilu Skarby Warszawy na Instagramie. „Toną w kwiatach groby zmarłych niedawno: aktora, Emiliana Kamińskiego i doktora Zbigniewa Wawra, dyrektora Łazienek…” – przeczytamy na profilu Skarby Warszawy w mediach społecznościowych.

Z pewnością uwagę przykuwa także stojące przy grobie portretowe czarno-białe zdjęcie Emiliana Kamińskiego. Poza kwiatami, fotografią i zniczami przy mogile można dostrzec wyjątkowy przedmiot. Chodzi o cegłę z jego ukochanego Teatru Kamienica, na której znajduje się napis: „Twojego serca bicie stworzyło Kamienicę. Kochaliśmy Cię, kochamy, niebawem się spotkamy. Spoczywaj w pokoju. To był dla nas zaszczyt. Dziękujemy. Załoga Teatru Kamienica”. 

źródło: Onet

Zobacz również: