atak

W Moskwie zrobiło się niespokojnie. Tamtejsze służby ogłosiły alarm, a następnie rozpoczęły zakrojoną na szeroką skalę akcję. Co takiego dzieje się w stolicy Rosji?

Alarmy bombowe w Moskwie

Rosyjskie media podały, iż w stolicy doszło do niepokojących incydentów. Otóż anonimowa osoba poinformowała służby, iż w galeriach handlowych w Moskwy znajdują się ładunki wybuchowe. „Otrzymano anonimową wiadomość z groźbą zamachu bombowego we wszystkich centrach handlowych w mieście” – doniosła rosyjska państwowa agencja RIA Novosti.

W związku z groźbą zamachu moskiewskie służby przystąpiły do akcji. W centrach handlowych w Moskwie został ogłoszony alarm bombowy. Następnie w stołecznych galeriach funkcjonariusze przeprowadzili wybiórcze kontrole. Warto podkreślić, że służby nie podjęły decyzji o przeprowadzeniu ewakuacji wspomnianych obiektów.

Niepokojące incydenty w stolicy Rosji

Należy zwrócić uwagę, że to nie był pierwszy niepokojący incydent w stolicy Rosji. Wcześniej w Moskwie miały miejsce inne groźne zdarzenia. Chociażby w niedzielę w mieście palił się wielopiętrowy budynek mieszkalny. Po opanowaniu pożaru w zniszczonym mieszkaniu strażacy odnaleźli zwłoki trzech osób.

Komunikat w sprawie tego tajemniczego pożaru wydały rosyjskie służby. Tamtejsza prokuratura podała, iż mieszkanie zostało celowe podpalone. Osoba, która podłożyła ogień, chciała ukryć ślady zabójstwa trzech osób. Natomiast świadkowie tego dramatycznego zdarzenia relacjonowali, że przed pojawieniem się ognia, słychać było wybuch.

Jak widać, ostatnio w Moskwie nie dzieje się najlepiej. Niektóre osoby nie mają wątpliwości, że nieszczęścia, które spotykają stolicę Rosji, to kara za bezprawną, rosyjską inwazję na Ukrainię.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: