wybuch gazu

Media donoszą, że nie żyje znany polski biznesmen. Zginął w katastrofie helikoptera. Pojawiły się pierwsze szczegóły.

Katastrofa helikoptera. Nie żyje znany polski biznesmen

We wtorek w okolicach Leśnej Jani w województwie pomorskim doszło do katastrofy helikoptera. Z nieustalonych jak dotąd przyczyn helikopter Robinson R22 runął na ziemię.

W maszynie miał przebywać 51-letni pilot. Wiadomo, kim był. Jak ustaliło Radio Zet, był znanym polskim biznesmenem.

„Policjanci otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 51-letniego mieszkańca gminy Smętowo Graniczne, który około godziny 13:00 wystartował z terenu prywatnego zielono-czarnym śmigłowcem i odleciał w nieznanym kierunku.” – potwierdza Radio Zet.

Służby ratunkowe po dotarciu na miejsce katastrofy ujawniły w helikopeterze zwłoki mężczyzny. „W poszukiwaniach mężczyzny brali udział funkcjonariusze policji oraz śmigłowiec SAR skierowany przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej. Po godzinie 21 mundurowi otrzymali informację o odnalezieniu rozbitego helikoptera w kompleksie leśnym w pobliżu miejscowości Leśna Jania. Wewnątrz znaleziono zwłoki 51-letniego pilota.” – czytamy we wskazanym powyżej źródle.

W katastrofie brała udział jedna z poniżej wskazanych maszyn. Obie należały do firmy Son-Pol ze Smętowa Granicznego, która zajmuje się chociażby usługami transportowymi.

51-latek był współwłaścicielem firmy Son-Pol. „Czynności na miejscu są prowadzone pod kątem wypadku w ruchu powietrznym. Śledztwo formalnie jeszcze nie zostało wszczęte.” –  – informuje z kolei Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

źródło: Radio ZET, media

Zobacz również: