Krzysztof Cugowski

Krzysztof Cugowski to jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych polskich wokalistów. Z tego powodu informacja dotycząca wysokości jego emerytury może szokować. Trudno uwierzyć w to, ile co miesiąc otrzymuje były lider „Budki Suflera”.

Krzysztof Cugowski pobiera zaskakująco niskie uposażenie

Nie od dziś wiadomo, że wielu polskich artystów otrzymuje bardzo niskie emerytury. Z tego powodu znani seniorzy muszą pracować, chociaż dawno osiągnęli wiek emerytalny. Co ciekawe, w tym przypadku nie ma znaczenia, że piosenkarz czy aktor ma spory dorobek artystyczny. Liczą się bowiem składki, które były odprowadzane do ZUS przez całe życie zawodowe.

Przykładem opisanej powyżej sytuacji jest chociażby Krzysztof Cugowski. Mężczyzna osiągnął już wiek emerytalny. Dodajmy, że wielu od lat działa na rodzimej scenie muzycznej. Jest wykonawcą wielu utworów, które osiągnęły status przebojów. Mimo tego wysokość jego wynagrodzenia z ZUS jest szokująco niska.

Dziennikarze popularnej gazety donieśli, iż 71 letni muzyk pobiera niskie świadczenie. W przeszłości wynosiła ona zaledwie 570 zł. Natomiast od czasu gdy władze wprowadziły tzw. emeryturę minimalną, Krzysztof Cugowski może liczyć na około 1000 zł miesięcznie.

Warto podkreślić, iż Krzysztof Cugowski nie uskarża się na swoją sytuację. „Nie mogę narzekać. I nie mam pretensji do losu, że po sukcesie, który odniosłem, teraz nie powinienem się zastanawiać, czy ja będę miał z czego żyć, gdybym przestał grać, czy nie. Zarobiłem troszkę pieniędzy, ale nawet nie porównuję się do ludzi zamożnych, bogatych” – wyznał były lider „Budki Suflera”.

Na koniec warto zwrócić uwagę, iż choć emerytura Krzysztofa Cugowskiego i innych polskich gwiazd nie jest wysoka, to trzeba pamiętać, że artyści tego kalibru, zarabiają podczas swojej kariery miliony złotych.

źródło: biznesinfo

Zobacz również: