Władimir Putin

Kolejne wysoko postawione osoby związane z Władimirem Putinem nie żyją. Lista tajemniczych zgonów staje się coraz dłuższa. Na  rosyjską elitę padł blady strach.

Władimir Putin przyczynił się do zgonów ważnych prezesów i dyrektorów?

Okazało się, że nie żyje Władimir Nesterow. Mężczyzna zmarł w środę, 28 grudnia. Jak na razie nie wiadomo, co było powodem śmierci Rosjanina.

Warto dodać, że pułkownik Nesterow był ważną personą. Mianowicie do 2012 roku piastował stanowisko szefa Państwowego Produkcyjno-Badawczego Centrum Kosmicznego im. M. Chruniczewa. To właśnie on nadzorował budowę rakiet nośnych Angara, które mają zastąpić systemy Dniepr i Rokot.

Koniecznie należy odnotować, że Nesterow zmarł nagle. Miał 73 lata. O jego śmierci poinformowało w komunikacie Państwowe Produkcyjno-Badawcze Centrum Kosmiczne im. M. Chruniczewa.

Co ciekawe, w 2012 roku po nieudanym wystrzeleniu rakiety nośnej Proton-M, która eksplodowała w powietrzu kilometr nad ziemią, pułkownik zrezygnował z funkcji. Bliski człowiek Putina skupił się na nadzorowaniu produkcji rakiety nośnej Angara.

To nie jedyna dziwna śmierć osoby, która związana była z Władimirem Putinem. Kilka dni wcześniej, 24 grudnia odszedł dyrektor generalny Stoczni Admiralicji w Petersburgu. Aleksander Buzakow miał 67 lat. Również w tym przypadku nie podano przyczyny śmierci Rosjanina.

W stoczni kierowanej przez Buzakowa budowano między innymi ulepszone okręty podwodne klasy Kilo z silnikiem Diesla, zdolne do wystrzeliwania pocisków manewrujących Kalibr, a także okręty nawodne i pojazdy głębinowe dla armii, a także do zastosowań cywilnych, np. lodołamacze.

Natomiast 9 grudnia inny rosyjski oligarcha – Dmitrij Zelenow niespodziewanie spadł ze schodów w trakcie pobytu we Francji. Dodajmy, że mężczyzna otwarcie krytykował Władimira Putina.

Na koniec warto podkreślić, iż w 2022 roku doszło do wielu dość tajemniczych zgonów biznesmenów, przedsiębiorców, szefów zarządów rosyjskich firm. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, iż część z nich krytycznie odnosiła się do inwazji w Ukrainie.

Przypuszczalnie z tego powodu wiele osób uważa, że śmierci przedstawicieli rosyjskiej elity nie są przypadkowe. Niektórzy twierdzą, iż to nie przypadek, ale zaplanowane zabójstwa zlecone przez Władimira Putina.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: