atak

Właśnie napłynęła niepokojąca wiadomość z ogarniętej wojną Ukrainy. Rosjanie zaatakowali polskich wolontariuszy. Ochotnicy pomagali w ewakuacji osób poszkodowanych na froncie.

Ostrzał polskich medyków w Ukrainie

Czwartek to 323. dzień inwazji Rosji na Ukrainę. Dzisiaj kolejny raz świat mógł się przekonać, że dla Władimira Putina nie liczą się żadne przyjęte zasady, ani tym bardziej ludzkie życie.

Właśnie pojawiła się przykra informacja, iż Rosjanie ostrzelali samochód polskich wolontariuszy. Dodajmy, że zaatakowani Polacy na co dzień zajmują się ewakuacją rannych z linii frontu w Ukrainie.

Smutne wieści przekazał za pomocą mediów społecznościowych Damian Duda, szef zespołu wolontariuszy, działających w Ukrainie. „Nasz samochód został ostrzelany, część sprzętu spłonęła w budynku stanowiącym schronienie grupy” – oświadczył na Twitterze mężczyzna.

Damian Duda uspokoił, że chociaż Rosjanie zniszczyli auto i część sprzętu, to żaden z Polaków nie ucierpiał. Mało tego, ochotnicy będą nadal podejmować działania, które mają na celu pomóc poszkodowanym na skutek wojny rosyjsko-ukraińskiej. „Nasz samochód został ostrzelany, część sprzętu spłonęła w budynku stanowiącym schronienie grupy. Na szczęście każdy członek zespołu jest cały, kontynuujemy naszą pracę na froncie” – podkreślił szef zespołu wolontariuszy z Ukrainy.

Pod wpisem szefa wolontariuszy, którzy działają w Ukrainie, pojawiło się mnóstwo komentarzy. Niektórzy ludzie niedowierzali, że Rosja mogła posunąć się do ataku na lekarzy. „Dlaczego walą do medyków?” – dziwił się jeden z internautów. Jeszcze inni przekazali ochotnikom słowa szacunku i podziwu za wykonywaną pracę. „Filmiki z Panami powinno się pokazywać dzieciom żeby mogły zobaczyć jak wyglądają prawdziwi bohaterowie i na kim w życiu powinno się wzorować. Wielki szacunek dla Was za to co robicie! Mnie osobiście przywracacie wiarę w człowieka!”, „Auto rzecz nabyta, życia i zdrowia nie kupi się. Trzymajcie się dzielnie, uważaj na siebie i kolegów w boju. Jeszcze będzie przepięknie”, „Oczywiście, że się dorzucę. Dziękuję za to, co robicie i wielki, wielki szacunek” – napisali inni użytkownicy Twittera.

źródło: Onet

Zobacz również: