Papież Franciszek

Przykra informacja na temat emerytowanego biskupa Rzymu. Przekazał ją sam papież Franciszek. Ojciec święty poprosił wiernych o to, aby modlili się za Benedykta XVI, który jest „bardzo chory”.

Papież Franciszek zaapelował do uczestników audiencji generalnej

Na zakończenie środowej audiencji generalnej w Auli Pawła VI w Watykanie papież Franciszek zwrócił się z prośbą do wiernych, którzy w niej uczestniczyli. Głowa Kościoła poprosiła o modlitwę w intencji Benedykta XVI. Biskup Rzymu przyznał, że senior jest „bardzo chory”.

„Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za papieża-emeryta Benedykta, który w milczeniu popiera Kościół” – powiedział Franciszek. „Pamiętajmy o nim. Jest bardzo chory, prosi Pana o pocieszenie i wspieranie w świadectwie miłości do Kościoła, aż do końca” – zaapelował duchowny.

Należy podkreślić, iż papież Franciszek nie podał żadnych innych szczegółów dotyczących stanu zdrowia swojego poprzednika.

Benedykt XVI w coraz gorszej kondycji

Przy okazji warto wspomnieć, iż Benedykt XVI urodził się 16 kwietnia 1927 roku w Niemczech. Duchowny został papieżem 19 kwietnia 2005 roku. Godność tę sprawował do 28 lutego 2013 roku. Właśnie wtedy, jako pierwszy papież od 600 lat, postanowił ustąpić z urzędu ze względu na swój pogarszający się stan zdrowia. Aktualnie 95-letni papież senior mieszka w Watykanie, w byłym klasztorze „Mater Ecclesiae” w Ogrodach Watykańskich.

O tym, iż kondycja poprzednika papieża Franciszka nie jest najlepsza wiadomo było od dawna. W październiku tego roku w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, które mocno zaniepokoiło wiernych.

Chodziło o fotografię, którą z użytkownikami Twittera podzielił się ks. Maurice Agbaw-Ebai, wykładowca teologii i filozofii w Seminarium Świętego Jana w Bostonie.

Pod udostępnionym w sieci zdjęciem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Ludzie byli zaniepokojeni wyglądem Benedykta XVI, który ich zdaniem mocno stracił na wadze. Co ciekawe, jeden z komentujących dostrzegł na ręku papieża emeryta urządzenie, które przypuszczalnie może służyć do rejestrowania parametrów życiowych duchownego.

źródło: Polsat News

Zobacz również: