Jarosław Kaczyński
źródło: TVP Info (Youtube)

Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości nie mają powodów do radości. Jarosław Kaczyński nadal przebywa w szpitalu. Wieści dotyczące stanu prezesa PiS nie są zadowalające. 

Premier odwiedził Jarosława Kaczyńskiego w szpitalu

Przypomnijmy, iż 73-letni polityk tuż przed Bożym Narodzeniem przeszedł operację kolana. Zabieg udał się. Prawdopodobnie już na przełomie stycznia i lutego Jarosław Kaczyński wróci do wielkiego „przedwyborczego” objazdu po Polsce.

Jednakże póki co prezes PiS pozostaje w Instytucie Medycznym przy ul. Szaserów w Warszawie. Okazuje się, że Jarosław Kaczyński zniósł zabieg o wiele gorzej niż podobny, któremu poddał się trzy lata temu. Co gorsza, polityk musiał spędzić Święta Bożego Narodzenia w szpitalu.

Prawdopodobnie szef Prawa i Sprawiedliwości celowo wybrał przedświąteczny czas na przeprowadzenie planowanego od dawna zabiegu. „Nie było kiedy wcześniej go przeprowadzić, a czas świąteczno-noworoczny jest najlepszym momentem na pobyt w szpitalu dla polityka” – podkreślił jeden z posłów PiS.

Po operacji Jarosława Kaczyńskiego czeka rehabilitacja. Jak na razie 73-latek odczuwa silne dolegliwości bólowe. „Poboli, poboli i przestanie. Choć muszę przyznać, że prezes ciężej zniósł teraz zabieg niż w grudniu 2019 roku. Bardziej go boli niż wtedy, ale jest twardy i da radę” – stwierdził jeden z ważnych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Warto zwrócić uwagę, że zdaniem dziennikarzy, Jarosława Kaczyńskiego odwiedził w szpitalu premier Mateusz Morawiecki. Nie ma jednak żadnego potwierdzenia tych doniesień.

Na temat pobytu Kaczyńskiego w szpitalu wypowiedział się także europoseł Ryszard Czarnecki. 59-latek wyjawił, że niedawno rozmawiał z prezesem. „To był zabieg planowany od dawna. Prezes PiS mówił mi jeszcze w listopadzie, że idzie na zabieg w grudniu. I to nie była żadna awaria. Cała sytuacja powoduje tylko chwilową przerwę w aktywności Jarosława Kaczyńskiego. Za miesiąc ruszamy do boju z prezesem, aby wygrać po raz trzeci wybory parlamentarne. Przed prezesem PiS jeszcze objazd 35 okręgów, co oczywiście zdynamizuje działaczy do jeszcze większej aktywności w terenie. Teraz Jarosław Kaczyński się kuruje, przechodzi rehabilitację, dla prezesa to teraz czas świąteczno – rehabilitacyjny. Wszystko po to, aby w jak najlepszej formie i kondycji fizycznej ruszyć na przełomie stycznia i lutego do boju” – wyjaśnił.

„Prezes PiS po krótkiej rehabilitacji na pewno wróci do aktywności i objazdu po Polsce. Jest na pewno pod doskonałą opieką lekarzy i rehabilitantów. Przerwa w aktywności w tego typu przypadkach trwa od dwóch do czterech tygodni” – ocenił z kolei były wiceminister zdrowia, poseł PiS Bolesław Piecha.

źródło: Super Express

Zobacz również: