wybuch gazu

Ogromny pożar trawi właśnie fabrykę, która znajduje się w jednym z polskich miast. Trwa akcja, w której udział bierze 150 strażaków i 45 wozów gaśniczych. 

Pożar wybuchł w piątek po południu

W piątek popołudniu (23 grudnia) wybuchł potężny pożar w Fabryce Urządzeń Górnictwa Odkrywkowego w Koninie. Dodajmy, że zakład zajmuje się obróbką stali. Przedstawiciel straży pożarnej poinformował, że płomienie objęły halę o wymiarach 100×300 metrów.

Na miejsce pożaru przybyło aż 45 samochodów gaśniczych z województwa wielkopolskiego. Równie imponująca jest liczba mundurowych, którzy walczą z ogniem. „150 strażaków gasi pożar zakładu zajmującego się obróbką stali w Koninie” – przekazał rzecznik Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski.

https://twitter.com/Kierzkowski_PSP/status/1606305906244796416

Okazuje się, że w trakcie akcji gaśniczej spłonął jeden z wozów strażackich, który dysponował 37-metrową drabiną.

https://twitter.com/remizapl/status/1606308778395127808

Na szczęście nie ma informacji, aby ktokolwiek ucierpiał w wyniku pożaru. Mamy nadzieję, że tak już zostanie do samego końca, czyli do zakończenia akcji straży pożarnej.

Poniżej prezentujemy zdjęcia, które ukazują pożar w Fabryce Urządzeń Górnictwa Odkrywkowego. Autorzy zdjęć zamieścili obok fotografii porażający tekst. Niewątpliwie akcja gaśnicza jest trudna.

„Płonie FUGO przy ulicy Przemysłowej w Koninie. Ogień zajął halę produkcyjną malarni proszkowej. Na miejscu wozy z PSP i jednostek OSP. Zadysponowano w sumie około 50 zastępów z powiatów konińskiego i kolskiego, a także pluton z Turku oraz kontener z proszkowym środkiem gaśniczym z Poznania. Na miejscu także zastępca komendanta z Komendy Głównej PSP. Poza halą, spłonął także wóz z drabiną z konińskiej PSP” – przeczytamy na profilu Telewizji Wielkopolskiej.

Na koniec warto wspomnieć, iż do Konina przyjechał nawet sam zastępca komendanta głównego PSP. „W m. Konin (woj. wielkopolskie) około 150 strażaków gasi bardzo duży pożar hali zakładu zajmującego się obróbką stali. Na miejsce działań udaje się zastępca komendanta głównego PSP nadbryg. Arkadiusz Przybyła” – przeczytamy na oficjalnym profilu Państwowej Straży Pożarnej.

https://twitter.com/KGPSP/status/1606301282209103872

źródło: Polsat News

Zobacz również: