nie żyje aktorka

Właśnie pojawiła się bardzo przykra wiadomość. Nie żyje Andrzej Iwan. Były zawodnik Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej odszedł w wieku 63 lat.

Andrzej Iwan zmarł w Krakowie

„Zmarł były reprezentant Polski w piłce nożnej, uczestnik dwóch mundiali, zdobywca trzeciego miejsca na mistrzostwach świata w 1982 roku. Andrzej Iwan odszedł w Krakowie w wieku 63 lat” – podali dziennikarze znanego polskiego radia. Na razie nie jest znana przyczyna śmierci byłego sportowca.

Zmarły mężczyzna rozegrał w polskiej reprezentacji 29 spotkań. Andrzej Iwan na boisku zajmował pozycję środkowego pomocnika. W trakcie kariery piłkarskiej zdobył 11 bramek. Warto podkreślić, iż dwa razy uczestniczył w Mistrzostwach Świata w piłce nożnej. Było to w 1978 roku w Argentynie oraz w 1982 roku w Hiszpanii.

Koniecznie trzeba podkreślić, iż właśnie na tym drugim mundialu, polska drużyna z Andrzejem Iwanem w składzie zdobyła trzecie miejsce. Wówczas trenerem Polaków był słynny Antoni Piechniczek.

Swoją karierę 63-latek rozpoczął w rodzinnym Krakowie. Iwan grał w Wiśle Kraków i Górniku Zabrze, niemieckim VfL Bochum i greckim Aris FC. Co ciekawe, z Wisłą i Górnikiem zdobył cztery tytuły Mistrza Polski.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery Andrzej Iwan zajął się pracą trenera. Był m.in asystentem Adama Nawałki w Wiśle, a także Zagłębiu Lubin. Próbował swoich sił również jako ekspert i komentator piłkarski. W lutym 2021 roku 63-latek wrócił do Wisły Kraków w roli pracownika działu skautingu.

Właśnie na oficjalnym profilu tego klubu pojawił się smutny wpis, informujący o śmierci Andrzeja Iwana. Przedstawiciele drużyny nazwali zmarłego „Legendą Wisły Kraków”. „Piłkarską Polskę obiegła tragiczna wiadomość. W wieku 63 lat zmarł Andrzej Iwan – Legenda Wisły Kraków, były reprezentant Polski oraz medalista Mistrzostw Świata. Sᴘᴏᴄᴢʏᴡᴀᴊ ᴡ ᴘᴏᴋᴏᴊᴜ (…)” – przeczytamy na Twitterze.

Na koniec warto odnotować, że syn zmarłego – Bartosz Iwan również był piłkarzem.

Poniżej prezentujemy również wpis Cezarego Kuleszy – Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

źródło: Polsat News

Zobacz również: