morderstwo

Trudno uwierzyć w to, co wydarzyło się w jednym z kanadyjskich miast. Nie żyje 59-letni mężczyzna, który padł ofiarą morderstwa. Tym co szokuje szczególnie, jest wiek sprawców zbrodni.

Nastolatki dokonały morderstwa na bezdomnym człowieku

Ta wiadomość musi szokować. Osiem nastolatek zostało oskarżonych o morderstwo 59-latka z Toronto. Warto podkreślić, iż dziewczyny poznały się za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dodajmy, że trzy z nich miały już wcześniej problemy z prawem.

Policja z kanadyjskiego Toronto podała, że gang złożony z trzech 13-latek, trzech 14-latek i dwóch 16-latek dopadł swoją ofiarę na placu w pobliżu głównej stacji kolejowej tuż po północy 18 grudnia.

„Świadkowie, którzy widzieli, jak dziewczyny dźgają mężczyznę przy York Street i University Avenue, wezwali pogotowie ratunkowe, które przetransportowało ofiarę do pobliskiego szpitala. Mężczyzna, który od kilku tygodni mieszkał w miejskiej noclegowni dla bezdomnych, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń” – przekazał na konferencji prasowej detektyw sierżant Terry Browne.

Niewątpliwie wiek sprawczyń morderstwa poraża. W końcu to bardzo młode osoby. Nie wiadomo sąd u takich osób aż tyle okrucieństwa wobec drugiego człowieka.

Należy zwrócić uwagę, iż dziewczyny mieszkały w różnych częściach Toronto. Tak jak wspomnieliśmy, poznały się przez media społecznościowe. Funkcjonariusze policji cały czas starają się ustalić, jak długo się znają. Oprócz tego, śledczy wciąż badają, dlaczego spotkały się w tej okolicy i jakie mogły mieć plany na wieczór.

Nastolatki zostały zatrzymane i oskarżone o morderstwo drugiego stopnia. Teraz wymiar sprawiedliwości zdecyduje o ich dalszym losie. Niestety życia 59-latka nic już nie zwróci.

źródło: Polsat News

Zobacz również: