wybuch gazu

Ta wiadomość zelektryzowała zwolenników PiS. Jarosław Kaczyński trafił do szpitala. Głos w sprawie zabrał rzecznik partii rządzącej, Rafał Bochenek.

Jarosław Kaczyński przeszedł zabieg

„Pan prezes Jarosław Kaczyński przebywa w szpitalu, ale to jest dużo wcześniej zaplanowana wizyta” – przekazał dziś podczas konferencji prasowej rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. „Wszystko przebiega zgodnie z planem. Proszę się nie martwić. Naprawdę wszystko jest w porządku” – dodał Rafał Bochenek.

Przedstawiciele mediów spekulują, że chodzi o planowany od dawna zabieg ortopedyczny. Operacja Jarosława Kaczyńskiego miała zakończyć się pomyślnie.

Przypomnijmy, iż już w 2021 r. dziennikarze podali, iż Jarosława Kaczyńskiego czeka operacja. Sprawę skomentował wówczas jeden z ważnych polityków PiS. „Późniejsza rehabilitacja wyłączyłaby Jarosława na wiele tygodni z politycznej aktywności” – przyznał wtedy mężczyzna.

Z powyższego powodu prezes miał zwlekać z zabiegiem. „Jarosław odkłada zabieg (wszczepienia endoprotezy stawu kolanowego), ale nie może go przecież odkładać w nieskończoność. Zalecałbym mu przeprowadzenie operacji jak najszybciej, chociaż z tego, co wiem, on się do niej nie kwapi, bo to wyłączyłoby go z politycznej aktywności, a bez niego w roli szefa i lidera Zjednoczonej Prawicy to wszystko może runąć” – stwierdził anonimowo polityk PiS.

Co dokładnie dolega Kaczyńskiemu? Prawdopodobnie schorzenie, które dotknęło szefa PiS, polega na zniszczeniu chrząstki stawowej. Pełni ona ważną funkcję, gdyż amortyzuje ruchy stawów.

Na koniec warto zwrócić uwagę, iż lider partii rządzącej ma już za sobą jedną operację kolana. Prezes Prawa i Sprawiedliwości przeszedł ją pod koniec 2019 r. Było to wszczepienie endoprotezy stawu kolanowego. Niestety z czasem okazało się, że polityk wymaga kolejnego zabiegu.

źródło: Onet

Zobacz również: