wybuch gazu

Sytuacja pogodowa w Polsce jest koszmarna. Na ulicach i drogach w całym kraju zrobiło się bardzo niebezpiecznie. Lokalna straż pożarna apeluje do mieszkańców: „Nie wychodźcie, jak nie musicie”. 

Zdjęcia i nagrania z całej Polski pokazują skalę pogodowego koszmaru

Warunki na drogach i chodnikach w całej Polsce są dziś wyjątkowo niebezpieczne. Wszystko z powodu opadów deszczu, które na przeważającym obszarze kraju marzną powodując gołoledź. Na chodnikach przechodnie muszą mierzyć się ze sporym oblodzeniem. Jest tak ślisko, że trudno się po nich poruszać.

W niektórych miastach Polski lokalne władze podjęły decyzję o wstrzymaniu komunikacji miejskiej i zawieszeniu zajęć w szkołach. W Opolskiem doszło nawet do tego, że zawieje śnieżne zablokowały drogi krajowe.

„Zaapelowałem do dyrektorów szkół, aby z uwagi na trudną sytuację komunikacyjną odwołali zajęcia dydaktyczne w szkołach. Dzieciom, które dotrą do szkół zostanie zapewniona opieka wychowawcza w świetlicach” – napisał na Twitterze prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W związku z koszmarną sytuacją na terenie całej Polski IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Zdaniem meteorologów w ciągu dnia temperatura ma być coraz wyższa. Zatem śnieg zacznie się topić. Trzeba być jednak czujnym, gdyż pod roztopionym częściowo śniegiem może być lód.

Ciężkie warunki pogodowe spowodowały się, że w wielu miejscach w Polsce pojawiły się problemy z prądem. „Po nocnych opadach marznącego deszczu na Podkarpaciu we wtorek rano prądu nie ma ponad 4,1 tys. odbiorców” – przekazał dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie Piotr Dziekan.

Oczywiście w wyniku gołoledzi odnotowuje się mnóstwo wypadków. „Dochodzi do wielu kolizji, auta mają problem z podjazdami pod wzniesienia” – poinformowała policja z Olsztyna. Dodajmy, że podobna sytuacja jest w całej centralnej i wschodniej Polsce.

Panująca warunki sprawiły, że strażacy z OSP Branice, przy polsko-czeskiej granicy zaapelowali do mieszkańców: „Jeżeli nie musisz wychodzić, zostań w domu!”. Wydaje się, że to dobra rada, do której warto się dostosować.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć i nagrań, które obrazują pogodowy armagedon w Polsce.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: