Paweł Kukiz

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia rodzinę Pawła Kukiza spotkała ogromna tragedia. Co ciekawe, polityk nie ogłosił tego publicznie. Natomiast wszystko stało się jasne w związku z nekrologiem, który opublikowano w jednej z gazet.

Nie żyje matka Pawła Kukiza

Lider Kukiz’15 jest pogrążony w żałobie. Jak się okazało, 13 grudnia zmarła mama polityka. Warto dodać, że poseł nie ogłosił tej smutnej wiadomości publicznie. Informacja o śmierci pani Marianny została przekazana w nekrologu, udostępnionym na stronie „Gazety Wrocławskiej”.

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 13 grudnia 2022 r. zmarła nasza ukochana Mama, Babcia i Prababcia ś.p. Marianna Kukiz” – przeczytamy w klepsydrze udostępnionej przez lokalny dziennik.

Należy odnotować, iż kondolencje Pawłowi Kukizowi złożył Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. „Panu Posłowi Pawłowi Kukizowi składam wyrazy głębokiego współczucia z powodu śmierci mamy” – napisał w gazetowym nekrologu Mateusz Morawiecki.

Mama Pawła Kukiza spoczęła na cmentarzu przy ul. Bardzkiej we Wrocławiu. Ceremonia pogrzebowa odbyła się w poniedziałek, 19 grudnia o godzinie 10.00.

W tym miejscu warto przypomnieć, iż rodzicami Pawła Kukiza byli Marianna oraz Tadeusz. Ojciec posła był szanowanym lekarzem, a także popularyzatorem historii i kultury Kresów. Dodajmy, że przez prawie trzydzieści lat kierował oddziałem chorób wewnętrznych w szpitalu w Niemodlinie.

Ojciec byłego muzyka w 2012 został otrzymał z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Z kolei w 2013 został uhonorowany nagrodą Kustosz Pamięci Narodowej. Mężczyzna zmarł 14 maja 2015 roku.

Mama Pawła Kukiza raczej stroniła od mediów. Pani Marianna udzielała niewielu wywiadów. Podczas jednej z nielicznych rozmów z dziennikarzami kobieta zdradziła jakim dzieckiem był były muzyk.

„Zawsze był buntownikiem i chciał coś osiągnąć, czegoś dokonać. Nie był łatwym do wychowania. Trzeba go było bardzo pilnować. Ojciec chciał, żeby osiągnął zawód i pozycję w życiu” – przyznała wówczas Marianna Kukiz.

Panu Pawłowi Kukizowi i wszystkim bliskim ś.p. Marianny Kukiz składamy szczere kondolencje.

źródło: o2.pl

Zobacz również: