wybuch gazu

Dramatyczne sceny rozegrały się dziś w jednym z domów jednorodzinnych w naszym kraju. Prawdopodobnie w momencie otwierania tajemniczej paczki doszło do eksplozji. W wyniku wybuchu ranne zostały trzy osoby, w tym dzieci.

Służby zajmują się sprawą tajemniczej eksplozji

Dramat wydarzył się dziś w miejscowości Siecieborzyce w województwie lubuskim. W nieznanych bliżej okolicznościach doszło do wybuchu niewiadomego pochodzenia pakunku. Na skutek eksplozji obrażenia odniosły trzy osoby tj. kobieta i dwójka jej dzieci. „Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia” – przekazał rzecznik lubuskiej policji Marcin Malud.

„Wszystkie poszkodowane osoby w chwili udzielania im pomocy przez medyków były przytomne. Najciężej ranna została kobieta, którą śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał do szpitala w Zielonej Górze. Jej dzieci pojechały tam w karetkach” – wyjaśnił rzecznik policji z województwa lubuskiego.

Okazuje się, że zgłoszenie o eksplozji w polskim domu jednorodzinnym wpłynęło do służb w poniedziałek, po godz. 7.00. Funkcjonariusze policji wstępnie ustalili, że paczkę ktoś zostawił przed budynkiem. Natomiast do środka wniósł pakunek jeden z domowników.

Przypuszczalnie do eksplozji doszło podczas otwierania tajemniczej paczki. W wyniku wybuchu ranna została 31-letnia kobieta, jej 3-letni synek i 7-letnia córka. Poszkodowanych mogło być więcej, gdyż w domu mieszkają także rodzice pokrzywdzonej. Dzięki Bogu nic im się nie stało.

„Na razie nie wiadomo, jaki materiał wybuchowy znajdował się w paczce oraz kto ją przyniósł i po co. Na miejscu pracują technicy kryminalistyki i pirotechnicy. Trwają oględziny i inne czynności” – podkreślił Marcin Malud z lubuskiej policji.

źródło: Onet

Zobacz również: