wybuch gazu

Ta informacja zelektryzowała opinię publiczną w naszym kraju. Policja interweniowała w domu Jacka Kurskiego. Co takiego wydarzyło się w domu byłego prezesa TVP?

Jacek Kurski i jego rodzina otrzymywali pogróżki

Wiadomość na temat policyjnej interwencji u byłego szefa Telewizji Polskiej podali dziennikarze jednego z najpopularniejszych dzienników. „W poniedziałek na adres domu Jacka i Joanny Kurskich pod Warszawą miała przyjść paczka o nieznanej zawartości. Pojawiło się podejrzenie, że w środku mogą znajdować się niebezpieczne materiały. Wezwano służby, a domownicy zostali ewakuowani” – przekazały media.

Anonimowi informatorzy dziennikarzy stwierdzili, że podejrzany pakunek w godzinach popołudniowych odebrała niania opiekująca się córką Jacka Kurskiego i jego żony Joanny. Dodajmy, że małżonkowie byli w tym czasie poza domem.

Pracownica Jacka Kurskiego wezwała policję. Poza tym w domu szefa Telewizji Polskiej zjawić mieli się także funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, którzy nadal ochraniają byłego prezesa TVP.

W tej chwili nie wiadomo, z jakiego powodu opiekunka córki Kurskiego wezwała policję. Nie ujawniono też, co takiego wzbudziło podejrzenia kobiety. Przypuszczalnie niania była najzwyczajniej w świecie ostrożna, gdyż jej pracodawca i jego bliscy otrzymywali w przeszłości groźby.

Warto odnotować, iż podejrzana paczka została zabezpieczona. Następnie trafiła do pirotechników, którzy mieli sprawdzić jej zawartość. Zdaniem dziennikarzy alarm był fałszywy. Pakunek nie był niebezpieczny. W środku służby nie znalazły nic podejrzanego.

Były prezes TVP znalazł nową pracę

Przy okazji incydentu w domu Jacka Kurskiego, warto przypomnieć, że mężczyzna na początku grudnia otrzymał nową posadę. Otóż były szef Telewizji Polskiej został nowym przedstawicielem Polski w Radzie Dyrektorów Wykonawczych Banku Światowego.

„Kandydatura Pana Jacka Kurskiego na stanowisko alternate executive director została zgłoszona przez Prezesa NBP jako Gubernatora RP w Banku Światowym” – ogłosił w specjalnym komunikacie Narodowy Bank Polski.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: