ofiary alkoholu
zdjęcie ilustracyjne

Niepokojące informacje. Media poinformowały, iż kilkadziesiąt osób zatruło się alkoholem. W skutek wypicia podrabianego trunku część osób zmarła.

Co najmniej 80 osób miało umrzeć z powodu spożycia podrabianego alkoholu

Dziennikarze z Indii donieśli, iż przynajmniej 80 osób zmarło po spożyciu podrabianego alkoholu w północno-wschodnim stanie Bihar. Według niepotwierdzonych informacji mediów ofiar może być nawet 200.

Warto wspomnieć, iż w 2016 roku w tym rejonie Indii wprowadzono zakaz sprzedaży i spożywania napojów alkoholowych. W związku z tym powstało wiele nielegalnych domowych wytwórni i sklepów monopolowych.

Na przestrzeni kilku lat w Bihar doszło do kilkudziesięciu zgonów po spożyciu domowego alkoholu. Przykre wiadomości na ten temat pojawiły się w również w ostatnich dniach.

Dokładnie chodzi o lokalnie wytwarzany napój znany jako „Mahua” lub „Desi Daru”, który był spożywany na weselu i innych spotkaniach towarzyskich. Ludzie, którzy wypili ten domowy alkohol odczuwali bóle brzucha, a także stracili wzrok.

Część amatorów podrabianego alkoholu trafiło do szpitala. Lokalne władze podały, że do wtorku zmarło aż 20 z tych osób. W następnych dniach odnotowano kolejne zgony. Na dzień dzisiejszy, zdaniem dziennikarzy, liczba ofiar wynosi 80.

Okazuje się, że ofiary pochodzą z kilku wiosek leżących blisko siebie. Dodajmy, że nieoficjalne dane mówią nawet o 200 ofiarach podrabianego alkoholu. Warto jednak podkreślić, że ta wiadomość może być potwierdzona dopiero po wykonaniu sekcji zwłok zmarłych.

Oczywiście policja rozpoczęła w tej sprawie dochodzenie. Funkcjonariusze policji aresztowali ponad 100 osób związanych z nielegalną produkcją i sprzedażą napojów procentowych. Poza tym mundurowi zabezpieczyli sześćset litrów alkoholu.

Głos w sprawie zabrał główny minister stanu Bihar, Nitish Kumar. Polityk powiedział, że żadne odszkodowanie nie zostanie przyznane, jeśli osoba umrze po spożyciu podrobionego alkoholu. Te słowa rozłościły opozycję i rodziny osób, które zmarły po spożyciu podrobionych trunków.

Na koniec warto zwrócić uwagę, iż nie jest to pierwsza tego typu tragedia. W lipcu ubiegłego roku śmierć poniosły 42 osoby. Byli to mieszkańcy zachodniego stanu Gujarat. Powodem zgonów było spożycie nielegalnego alkoholu. W podobnych okolicznościach życie straciło około 100 Hindusów z północnego stanu Pendżab.

źródło: o2.pl

Zobacz również: