atak

Do groźnej katastrofy budowlanej doszło w jednej z polskich miejscowości. Pod ciężarem śniegu zawaliła się hala sportowa. Służby podjęły akcję ratunkową.

W wyniku katastrofy strażacy ewakuowali dwie osoby

Katastrofa wydarzyła się w piątek (16 grudnia) po południu w miejscowości Kaputy w województwie mazowieckim. Niespodziewanie pod ciężarem śniegu zawaliła się hala sportowa.

Informacja na temat katastrofy budowlanej wpłynęła do straży pożarnej w piątek późnym popołudniem. Mundurowi udali się na miejsce zdarzenia tj. pod halę sportową w Kaputach przy ul. Sochaczewskiej niedaleko Ożarowa Mazowieckiego.

Po przybyciu na miejsce katastrofy strażacy rozpoczęli akcję ratunkową. Ze środka uszkodzonego budynku ewakuowali dwie osoby. Na szczęście ludzie ci nie odnieśli żadnych obrażeń.

„Po dojeździe pierwszych zastępów rozpoznano częściowo zapadniętą halę pneumatyczną. Ewakuowano dwie osoby, które nie doznały obrażeń”  – przyznała Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Błoniu.

Straż pożarna poinformowała, że hala sportowa uległa częściowemu zapadnięciu. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia, które ukazują skalę katastrofy budowlanej. Poniżej prezentujemy część z nich.

Warto zwrócić uwagę, że na miejsce katastrofy przybyło kilka zastępów straży pożarnej: JRG Błonie oraz OSP Ożarów Mazowiecki i Stare Babice. Przyjechały także wyspecjalizowane jednostki z Warszawy: Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Medycznego z JRG 8 i  Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z JRG 15. Wszystko dlatego, że według zgłoszenia w środku mieli znajdować się ludzie.

Akcja ratunkowa na miejscu katastorfy zakończyła się jeszcze w piątek przed godziną 17:00.

źródło: Polsat News

Zobacz również: