Jeden z dziesięciu Sznuk
Tadeusz Sznuk, prowadzący Jeden z Dziesięciu, źródło: TVP

Z pewnością Tadeusz Sznuk należy do ikon Telewizji Polskiej. Ostatnio widzowie zaczęli się zamartwiać o prezentera. Czy gospodarz „Jeden z dziesięciu” ma problemy ze zdrowiem? Z jakiego powodu tak bardzo zmienił się jego wygląd?

Tadeusz Sznuk mocno schudł

Jak już wspomnieliśmy, Tadeusz Sznuk to jedna z legend TVP. Wielbiciele bardzo lubią i szanują dziennikarza. Z tego powodu bardzo zmartwił ich obecny wygląd mężczyzny. Nie da się nie zauważyć, że 79-latek mocno schudł.

To jednak nie wszystko. Czujni widzowie zauważyli także, że Tadeusz Sznuk od jakiegoś czasu prowadzi „Jednego z dziesięciu” na siedząco. Jest to o tyle dziwne, że przez lata dzielnie stał za konsolą.

Kolejną zastanawiającą rzeczą jest fakt, iż Tadeusz Sznuk nie odebrał osobiście nagrody dla „Osobowości 25-lecia” na niedawnym plebiscycie Telekamery, organizowanym przez Tele Tydzień. Zamiast niego wyróżnienie odebrała Krystyna Czubówna, która odczytała specjalny list.

Czy to oznacza, że Tadeusz Sznuk podupadł na zdrowiu? Czy z prezenterem dzieje się coś niedobrego? Jak na razie nie pojawiła się żadna oficjalna informacja. Sprawy nie skomentowali ani sam zainteresowany, ani też TVP.

79-latek zrobił karierę nie tylko w telewizji, ale i w radiu

Przy okazji warto przypomnieć sylwetkę Tadeusza Sznuka. Mężczyzna urodził się 16 lipca 1943 w Kielcach. Co ciekawe pierwsze doświadczenia w zawodzie prezentera zdobył już jako nastolatek, gdy pracował jako lektor i reporter Rozgłośni Harcerskiej.

W 1969 roku rozpoczął pracę w Polskim Radiu. Był tam lektorem, dziennikarzem i komentatorem. Dodajmy, iż Tadeusz Sznuk od 1971 roku prowadził także kultową audycję „Lato z Radiem”.

Następnie Sznuk trafił do TVP i został jednym z prezenterów programu „Studio 2”. Na przestrzeni lat poprowadził wielkie muzyczne imprezy takie jak np. „Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu”, czy „Festiwal Piosenki Radzieckiej”.

Jednakże największą popularność zdobył dzięki kultowemu teleturniejowi „Jeden z dziesięciu”, który prowadzi od 1994 roku. Dodajmy, że w ciągu niemal 30 lat program doczekał się już 103. serii.

źródło: Goniec

Zobacz również: