wybuch gazu

Dramatyczna informacja napłynęła z polskich dróg. Dziś doszło do wypadku autobusu, który przewoził dzieci. Pojazd zderzył się z ciężarówką. Są poszkodowani.

Wypadek wydarzył się na obwodnicy Opola

Groźny wypadek miał miejsce w piątek (16 grudnia) około godziny 9.30 na moście nad Odrą na obwodnicy Opola. Autobusem podróżowało 38 osób, w tym głównie dzieci. Nagle pojazd zderzył się z samochodem ciężarowym.

Mł. kpt. Łukasz Nowak, rzecznik prasowy PSP w Opolu, w rozmowie z dziennikarzami podał, że w wyniku incydentudrogowego z udziałem autokaru kilka osób odniosło obrażenia. „W wypadku poszkodowane zostały trzy osoby, dwoje dzieci i jeden dorosły” – powiedział przedstawiciel opolskiej straży pożarnej.

Oczywiście na miejsce wypadku wezwano służby. Strażacy od razu przystąpili do akcji ratunkowej. Poszkodowanym udzielono pierwszej pomocy, a następnie przekazano ich zespołowi ratownictwa medycznego. Dodajmy, że póki co nie wiadomo w jakim stanie są ranni pasażerowie autokaru.

Rzecznik straży z Opola przyznał, że pozostałe dzieci, które uczestniczyły w wypadku odjechały z miejsca zdarzenia autobusem zastępczym.

Poza pomocą rannym strażacy musieli uporać się z jeszcze jednym problemem. Otóż w ciężarówce doszło do rozszczelnienia zbiornika z paliwem. „Trzeba je odpompować do zastępczych zbiorników, następnie przystąpimy od udrażniania drogi” – wyjaśnił mł. kpt. Nowak.

Trudne warunki na drogach w całej Polsce

Prawdopodobnie do wypadku przyczyniły się cięzkie warunki atmosferyczne. W okolicach Opola, podobnie jak w większości Polski, od rana obficie padał śnieg. Z tego powodu kierowcy muszą zachować szczególną ostrożność. Należy pamiętać zwłaszcza o  dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

Na temat pogody tradycyjnie wypowiedział się Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Specjaliści zauważyli, że „pokrywa śnieżna w Polsce największa jest na wschodzie i południu kraju”.

Jak na razie nie ma szans na poprawę aury. „Dzisiaj spodziewamy się dodatkowych kilku cm w centrum oraz na południu i wschodzie kraju” – ogłosiło IMGW w komunikacie.

źródło: Polsat News

Zobacz również: