nie żyje były prezydent

Przykra wiadomość ujrzała światło dzienne w niedzielę 18 grudnia. Nie żyje wieloletni dziennikarz portalu Interia Krzysztof Mrówka. Wiadomość jest o tyle niespodziewana, że w najbliższym czasie mężczyzna miał normalnie pełnić dyżury. 

Dziennikarz zmarł w wielu 64 lat

Krzysztof Mrówka odszedł niespodziewanie w sobotę 17 grudnia 2022 roku. Dziennikarz miał 64 lata. Obecny szef działu Biznes Interii Bartosz Bednarz przekazał, że w najbliższych tygodniach dziennikarz miał normalnie pełnić dyżury redakcyjne.

Zmarły dziennikarz był wyjątkowym człowiekiem. Dobrze wypowiadają się o nim jego współpracownicy. „Jego obecność na redakcyjnych korytarzach była jednym ze stałych elementów „krajobrazu” Interii. Zawsze miał dla ludzi dobre słowo” – przyznała jedna z byłych dziennikarek Interii.

Krzysztof Mrówka urodził się w Krakowie. Ukończył krakowskie VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej. W latach 1977-1981 studiował prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Cała kariera zawodowa zmarłego dziennikarza była związana z mediami. Krzysztof Mrówka pracował m.in. w dzienniku sportowym „Tempo”, „Gazecie Wyborczej”, TV Wizja, Canal+, „Gazecie Krakowskiej”, „Gazecie Giełdy i Inwestorów Parkiet”. Warto dodać, że w swojej dziennikarskiej pracy zawsze mocno angażował się w tematy związane ze swoim rodzinnym miastem.

Dziennikarz prowadził nawet bloga na temat Krakowa. Na nim publikował swoje przemyślenia, w tym także te dotyczące bieżącej sytuacji w mieście. Co ciekawe ostatni wpis na stronie zamieścił kilka dni przed śmiercią.

Pracę w Interii rozpoczął w 2007 roku. Najpierw dziennikarz pracował w redakcji sportowej. Jednak w miarę upływu czasu zajął się tematami biznesowymi. Przez wiele lat kierował redakcją Interia Biznes.

Należy podkreślić, że zmarły razem ze swoimi redakcyjnymi kolegami ukształtował tę odnogę serwisu, a także pomógł wyszkolić pokolenia dziennikarzy.

Prywatnie Krzysztof Mrówka był ogormnym pajonatem piłki nożnej. Kibicował Wiśle Kraków i Manchesterowi United. Będąc dziennikarzem sportowym zajmował się między innymi komentowaniem wydarzeń sportowej ligi angielskiej.

źródło: Fakt

Zobacz również: