wybuch gazu
zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

Groźny wybuch gazu miał miejsce w domu jednorodzinnym w miejsowości położonej w województwie lubelskim. Budynek uległ zawaleniu. W skutek zdarzenia jedna osoba odniosła obrażenia.

Skala zniszczeń powstałych w wyniku wybuchu gazu poraża

Przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie przekazali, iż w jednym z budynków mieszkalnych w Starych Kobiałkach w powiecie łukowskim w województwie lubelskim doszło do wybuchu gazu.

Dokładnie rzecz biorąc wybuch gazu miał miejsce w piątek 16 grudnia około godziny 20:00. Właśnie wtedy służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zawaleniu się dachu budynku mieszkalnego. Na miejsce zdarzenia wysłano kilka zastępów straży pożarnej. Jednak nie tylko strażacy zjawili się w Starych Kobiałkach.

Jak już wspomnieliśmy ze skutkami wybuchu zmagali się strażacy z PSP oraz OSP z terenu powiatu łukowskiego. Poza tym w akcji uczestniczył zespół ratownictwa medycznego, funkcjonariusze policji oraz pracownicy pogotowia energetycznego.

W związku z wybuchem gazu jedna osoba została poszkodowana. W tej chwili nie wiadomo jednak w jakim jest stanie i czy jej obrażenia są poważne.

W mediach społecznościowych pojawił się wpis Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łukowie, z którego dowiadujemy się szczegółowych informacji na temat wybuchu gazu.

„Po przybyciu na miejsce strażaków okazało się, że doszło do częściowego zawalenia się ścian zewnętrznych, wewnętrznych oraz stropu budynku mieszkalnego. W zawalonej części obiektu znajdował się mężczyzna. Strażacy dotarli do poszkodowanego mężczyzny i ewakuowali go na zewnątrz. Wynieśli również dwie butle z gazem propan-butan i sprawdzili miernikiem wielogazowym teren wokół budynku” – podali na Facebooku przedstawiciele KPPSP w Łukowie.

Niestety wybuch gazu spowodował, iż dom nie nadaje się do zamieszkania. Aktualnie służby ustalają okoliczności zdarzenia oraz szacują straty.

źródło: Goniec

Zobacz również: