wybuch gazu

W mediach pojawiła się sensacyjna, aczkolwiek nieoficjalna wiadomość. Doszło do pierwszych zatrzymań w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Czy to oznacza, że wkrótce dowiemy się, co stało się z 19-latką?

Iwona Wieczorek zaginęła 12 lat temu

Przypomnimy, iż 19-letnia wówczas Iwona Wieczorek zaginęła 12 lat temu. Dziewczyna ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Zaginiona najpierw była na grillu na działce u znajomych. Następnie udała się ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku. Niestety nigdy tam nie dotarła.

Iwonę Wieczorek zarejestrowały kamery monitoringu w kilku miejscach. Jednak nagrania nie pomogły w ustaleniu tego, co rzeczywiście stało się z dziewczyną. Przez 12 lat poszukiwań nie udało się trafić na jakikolwiek ślad po zaginionej 19-latce.

Niestety, pomimo że od zaginięcia minęło już 12 lat, koszmar bliskich Iwony Wieczorek trwa. W poszukiwania kobiety na przestrzeni lat angażowali się policjanci, media, detektywi i jasnowidze. Aktualnie nad sprawą pracują prokuratorzy z Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Kilka dni temu (10 grudnia) policja opublikowała najnowsze nagranie, na którym widać twarz mężczyzny, który rzekomo szedł za Iwoną Wieczorek w noc jej zaginięcia. Człowiek ten okazał się mieszkańcem Chorzowa. 58-latek został przesłuchany w charakterze świadka.

Tymczasem dzisiaj pojawiły się nowe wieści na temat sprawy. „W Gdańsku na polecenie małopolskiego wydziału prokuratury krajowej policja zatrzymała dwóch mężczyzn” – poinformowali dziennikarze RMF FM.

Nieoficjalnie udało się ustalić, że jeden z mężczyzn to Paweł P., znajomy Iwony Wieczorek, który imprezował z 19-latką feralnej nocy z 16 na 17 lipca 2010 r. Funkcjonariusze policja po raz kolejny przeszukali jego dom, zabezpieczyli telefon i karty pamięci. Jak na razie nie wiadomo, jakie usłyszy zarzuty.

Z kolei drugi zatrzymany mężczyzna to także osoba z kręgu znajomych zaginionej. Więcej informacji śledczy nie ujawniają. „Dzisiejsze zatrzymania to dopiero początek” – stwierdził natomiast dziennikarz śledczy RMF FM Krzysztof Zasada.

źródło: Onet, Wirtualna Polska

Zobacz również: