wybuch gazu

Do potwornego wypadku dwóch pociągów doszło w dniu dzisiejszym. Składy zderzyły się. W wyniku tej katastrofy kolejowej ponad 150 osób zostało rannych. Oto kulisy tragicznej kolizji kolejowej.

Wypadek miał miejsce w hiszpańskiej Katalonii

Jak już wspomnieliśmy wypadek zdarzył się dzisiaj rano około godziny 7:50 (7 grudnia). W pobliżu Barcelony na stacji w północno-wschodnim regionie Katalonii niespodziewanie zderzyły się dwa pociągi. Incydent wyglądał bardzo groźnie.

Zdaniem lokalnych mediów chodzi o pociągi, które jechały w tym samym kierunku. Do zderzenia składów miało dojść, gdy jeden z nich stał na stacji Montcada i Reixac-Manresa (12 km od centrum Barcelony).

W wyniku wypadku na katalońskiej stacji kolejowej poszkodowanych zostało ponad sto osób. Według wstępnego bilansu różnego stopnia obrażenia odniosło aż 155 osób. Warto podkreślić, iż nie ma informacji o tym, aby ktoś poniósł śmierć w związku z tym dramatycznym zdarzeniem.

Na temat wypadku pociągów głos zabrała przedstawicielka hiszpańskiego rządu. „Jeden z pociągów stał na stacji, a drugi hamował” – napisała na Twitterze minister transportu Hiszpanii Raquel Sanchez. Szefowa resortu potwierdziła, iż w zdarzeniu ucierpiało 155 rannych pasażerów.

Informacje na temat poszkodowanych doprecyzowała straż pożarna. „Trzy osoby zostały zabrane do szpitala. Nikt nie utknął w pociągu” – powiedzieli pracujący na miejscu wypadku hiszpańscy strażacy.

Podróżujący pechowym pociągiem zrelacjonowali całe zdarzenie. Jedna z pasażerek, którą cytują brytyjscy dziennikarze, powiedziała, że doznała „ogromnego szarpnięcia” a „ludzie krzyczeli”. Jeszcze inna osoba przyznała, że widziała „ludzi we krwi, rannych od uderzenia”.

Oczywiście nad ustaleniem przyczyn wypadku pracuje operator kolejowy Renfe pod nadzorem władz państwowych. Wiadomość tę potwierdziła Ester Capella, przedstawicielka rządu Katalonii w Madrycie.

źródło: Fakt

Zobacz również: