Jarosław Kaczyński
fot. PAP/Facebook

Prezes PiS wyjawił na spotkaniu z wyborcami, iż chciałby zwiększyć podatki. Dokładnie rzecz biorąc Jarosław Kaczyński opowiada się za zwiększeniem daniny od jednego konkretnego sektora naszej gospodarki. 

Jarosław Kaczyński wziął na celownik sklepy wielkopowierzchniowe

W trakcie jednego ze spotkań z wyborcami lider Prawa i Sprawiedliwości zabrał głos w sprawie podatków. Jarosław Kaczyński wyznał, że jest za zwiększeniem daniny pobieranej od zagranicznych sklepów wielkopowierzchniowych, które  działają w Polsce.

W ocenie Kaczyńskiego hipermarkety, które funkcjonują w naszym kraju nie są odpowiednio opodatkowane. Lider partii rządzącej podkreślił, iż ten stan rzeczy powinien ulec zmianie.

„Powiem uczciwie: nie” – odpowiedział Kaczyński na zadane przez wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka pytanie, „czy w Polsce firmy zagraniczne, hipermarkety, sklepy wielkopowierzchniowe są odpowiednio opodatkowane”.

Jednocześnie polityk wyjawił, że zmianom w zakresie większego opodatkowania zagranicznych sklepów wielkopowierzchniowych sprzeciwia się Unia Europejska. „Nie są odpowiednio opodatkowane, a powinny być. Ale tu są oczywiście kłopoty z Unią Europejską. Podejmowaliśmy próby i nie wszystko przegraliśmy, ale w większości przegraliśmy” – zaznaczył Kaczyński.

„Nasz premier prawie na każdym posiedzeniu Rady Europejskiej stawia tę kwestię” – dodał szef PiS. Kaczyński zwrócił uwagę, iż pomysł jego partii jest pozytywnie oceniany przez jej zagranicznych partnerów.

„Mamy dzisiaj do czynienia ze szczególną sytuacją w Europie, która polega na tym, że cały ten (…) patologiczny układ znalazł potężne przeniesienie na elity polityczne” – powiedział Kaczyński. „To, co mówię, jest bardzo poważne, ale tak trzeba to określić. Częścią tej patologii są także wpływy rosyjskie. No, ale z tym musimy sobie dawać radę, w polityce nigdy nie jest lekko” – podkreślił Jarosław Kaczyński.

Uważacie, że lider Prawa i Sprawiedliwości ma rację? Rzeczywiście sklepy wielkopowierzchniowe, które działają w Polsce powinny płacić większe podatki do budżetu naszego państwa?

źródło: Business Insider

Zobacz również: