wypadek drogowy

To już 264. dzień wojny w Ukrainie. Właśnie dziś napłynęły znakomite wieści. Ukraińscy żołnierze mieli dosłownie rozbić Rosjan. W mediach społecznościowych opublikowano statystyki potwierdzające tę znakomitą informację.

Ukraina odzyskała kontrolę nad kolejnymi okupowanymi obszarami

Armia Władimira Putina tylko minionej dobry miała stracić 40 żołnierzy i kilka pojazdów opancerzonych. Wszystko z powodu ataku Ukraińców na cztery obszary koncentracji wojsk rosyjskich na lewym brzegu Dniepru. Niewątpliwie straty naniesione przez ukraińskie wojsko najeźdźcy są poważne.

To jednak nie wszystkie sukcesy Sił Zbrojnych Ukrainy. Żołnierze Wołodymyra Zełenskiego odzyskali kontrolę nad wsią Makiejewka w rejonie miejscowości Swatowe, która jest ważnym kierunkiem ukraińskiej kontrofensywy w obwodzie ługańskim.

„Już 12 miejscowości zostało wyzwolonych przez Siły Zbrojne Ukrainy w obwodzie ługańskim. Biełogorówka jest nieustannie ostrzeliwana i atakowana przez armię rosyjską” – przyznał szef administracji wojskowej Ługańska Serhij Gajdaj.

Przy okazji warto zwrócić uwagę, iż żołnierze Sił Zbrojnych Ukrainy musza być bardzo ostrożni na terenach, które udało się oswobodzić z rąk Rosji. Okupanci zostawili dla Ukraińców groźne „niespodzianki”. „W wyzwolonym spod rosyjskiej okupacji rejonie berysławskim w obwodzie chersońskim, na południu Ukrainy, najeźdźcy zaminowali wszystko, co mogli. Ładunki podłożono nie tylko w obiektach infrastruktury krytycznej, ale też w prywatnych domach i ośrodkach zdrowia oraz w lasach” – przekazał szef lokalnych władz Wołodymyr Litwinow.

Z pewnością o skali strat poniesionych ostatnimi czasy przez Rosję świadczą dane, które przytoczyli Ukraińcy. „W ciągu ostatniej doby Rosjanie stracili 510 żołnierzy” – przekazał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Ważna wizyta Wołodymyra Zełenskiego

Niezwykle ważnym momentem i policzkiem wymierzonym Putinowi jest właśnie odbywająca się wizyta prezydenta Ukrainy w Chersoniu. Wołodymyr Zełenski odwiedził to jeszcze do niedawna okupowane przez Rosjan miasto na południu kraju. Dodajmy, że stolica obwodu chersońskiego została wyzwolona po blisko dziewięciu miesiącach okupacji.

„Idziemy naprzód. Jesteśmy gotowi do pokoju, pokoju dla naszego kraju” – powiedział Zełenski w trakcie wystąpienia przed ukraińskimi żołnierzami. Przywódca Ukrainy podziękował także NATO i innym sojusznikom za wspieranie jego ojczyzny m.in. za przekazanie wyrzutni HIMARS, które wpłynęły na sytuację na froncie.

źródło: Wirtualna Polska

Zobacz również: